KRİTİK MECLİS BUGÜN

Büyükşehir Belediye Meclisi, Temmuz Ayı Olağan Oturumu bugün saat 14.00’te Kongre ve Sergi Sarayı’nda yapılacak. Günün en önemli maddesi ise Mayıs ayında reddedilen ve bugün meclise yeniden sunulacak olan Vahap Seçer’in 250 milyon TL’lik borçlanma talebi.

KRİTİK MECLİS BUGÜN

İBRAHİM AYDEMİR

 

Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi bugün toplanıyor. Kongre ve Sergi Sarayı’nda yapılacak olan Temmuz Ayı Olağan Oturumu saat 14.00’te yapılacak. 85 maddenin görüşüleceği mecliste en önemli gündem konusu ise Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in borçlanma talebi olacak. Mayıs ayında gerçekleşen Olağanüstü Meclis oturumunda Cumhur İttifakı Meclis Üyeleri, CHP’li Vahap Seçer’in 250 milyon TL’lik borçlanma yetkisi talebine, “harcanacak yerlerin belli olmaması ve önceki borçlanmada alınan paranın nereye harcandığının açıklanmaması” gerekçesiyle reddetmişti. Bugün yapılacak mecliste Vahap Seçer’in borçlanma yetkisi talebinin meclisten geçip geçmeyeceği merakla bekleniyor.

SEÇER, AKP’Lİ GÜLTAK’IN ÇAĞRISINA CEVAP VERECEK Mİ?

Bugün yapılacak meclis öncesinde AKP’li Akdeniz Belediye Başkanı Muhammed Mustafa Gültak, yaptığı açıklama ile Başkan Seçer’e çağrıda bulunmuştu. Gültak, Seçer’in 250 milyon TL borçlanma yetkisini alabilmesi için parayı nereye harcayacağını kalem kalem açıklaması ve herkesi ikna etmesi gerektiğini söyledi. Gültak, “İlk borçlanmayı nereye harcadın, yeni istediğin borçla ne yapacaksın? Bize anlat” diyerek Başkan Seçer’e çağrıda bulunmuştu. Mustafa Gültak’ın bu talebine Vahap Seçer’in mecliste nasıl bir cevap vereceği merak konusu oldu.