Tarsus sezonu kapattı

Tarsus İdman Yurdu’nda sezon kapandı. Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan’ın Ergün Penbe ile görüşme yaptığı ve yeni sezonda çalışmak istediğini söylediği öğrenilirken tarafların 6 Ağustos’ta gerçekleşen genel kurulun ardından tekrardan bir araya geleceği kaydedildi

Tarsus sezonu kapattı

İBRAHİM AYDEMİR

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) gerçekleştirdiği toplantının ardından TFF 2.Lig, TFF 3.Lig ve Spor Toto Bölgesel Amatör Lig’de sezonun sona erdiğini açıkladı. Federasyon liglerin tesciliyle ilgili henüz bir açıklama yapmazken TFF 2.Lig Beyaz Grup’ta Mersin’i temsil eden ve kentin tek profesyonel takımı olan Tarsus İdman Yurdu sezonu kapattı. Ligde play-off iddiası bulunan sarı-lacivertliler çıktığı 28 maçta; 14 galibiyet, 1 beraberlik ve 13 mağlubiyet aldı. Tarsus İdman Yurdu, topladığı 43 puanla ligi 7.sırada tamamladı.

 

GENEL KURUL TARİHİ BELLİ OLDU

Öte yandan maddi krizlerle boğuşan Tarsus İdman Yurdu’nda  olağan genel kurul tarihi belli oldu. Tarsus İdman Yurdu Basın Sözcüsü Hakan Canan Can, Tarsus İdman Yurdu’ndan olağan genel kurulun 6 Ağustos 2020 tarihinde Perşembe Günü, Tarsus Nikah Salonu’nda yapılacağını belirtti. Can, çoğunluğun sağlanamadığı takdirde ikinci olağan genel kurulun çoğunluk aranmaksızın 13 Ağustos tarihinde aynı yer ve saatte yapılacağını açıkladı.

 

TARSUS, ERGÜN PENBE İLE ÇALIŞMAK İSTİYOR

Sezonun kapanmasıyla birlikte Tarsus İdman Yurdu’nda, 2020-2021 sezonu için çalışmalar başladı. Yeni sezonda sarı-lacivertlilerin Teknik Direktör Ergün Penbe ile çalışmak istediği öğrenildi. Tarsus Belediye Başkanı Dr.Haluk Bozdoğan’ın; Tarsus İdman Yurdu Kulüp Başkanı Dr.Musa Atay ve Teknik Direktör Ergün Penbe ile bir araya geldiği öğrenildi. Kulüp tesislerinde gerçekleşen görüşmede; Başkan Bozdağan’ın Teknik Direktör Penbe'ye çalışmalarından memnun olduklarını belirterek, yeni sezonda ekibiyle birlikte yine beraber çalışmak istediklerini söylediği kaydedildi. Teknik Direktör Penbe'nin de Tarsus İdman Yurdu kulübünde görev almaktan ve çalışmaktan son derece mutlu olduğunu ve çalışmak istediğini belirttiği öğrenilirken, taraflar genel kurulun ardından yeniden bir araya geleceği öğrenildi. Teknik Patron Penbe ise toplantının ardından memleketi Zonguldak'a gitti.