Gelinliklerin yeni parçası: Maske | Güney Gazetesi Mersin

Gelinliklerin yeni parçası: Maske

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüsten korunmak için kullanılması zorunlu olan cerrahi maskeler artık düğün yapacak çiftlerin de bir aksesuarı haline geldi. Düğün hazırlığı yapan çiftler, artık gelinlik alırken gelinlik modeline uygun maske tasarlatıyor. Mersin’de gelinlik üretimi yapan işletme sahipleri Mersin’de de gelinlik alan çiftlerden de gelinlik modeline uygun maske tasarlattıklarını ifade etti.

Gelinliklerin yeni parçası: Maske


İBRAHİM AYDEMİR

Yeni tip koronavirüsten (Kovid-19) korunma yöntemleri arasında önemli bir yere sahip olan cerrahi maskeler, artık evlilik hazırlığı yapan kadınların da gelinlik kombinasyonlarının bir parçası haline geldi. Gelinlik alan çiftler, daha önceki dönemlere göre gelinliğe farklı bir parçayı daha dahil ediyor. Korona virüsten korunmak için hayati önem taşıyan maskelerini, gelinliğin kumaşıyla süsleyerek farklı bir tarz oluşturuyor.

 

“VİRÜSTEN DOLAYI SATIŞ YAPAMADIK"

Mersin’de gelinlik üretimi yapan Kevser Moda Evi Sahibi Kevser Sezer, koronavirüs nedeniyle gelinlik satışlarının dipte olduğunu söyleyerek, “Koronavirüsün ilk çıktığı dönemlerde dükkanlarımızı kapatmak zorunda kaldık ve bu bizi çok etkiledi. İşlerimiz durdu, satışlarımız olmadı. Bayramdan sonra satışlarımız başladı. Çiftler yavaş yavaş gelmeye başladı. İlerleyen süreçlerde işlerimizin düzeleceğine inanıyoruz” dedi.   Kevser Sezer, gelinlerin düğünlerde maskelerin zorunlu olması ve koronavirüsten korunması için gelinliklerine özel maske tasarlatması ile ilgili olarak da, “Son zamanlarda bizlere de böyle bir talep geliyor. Özellikle tesettürlü bayanlar istiyor. Açık bayanlardan böyle bir talep gelmedi ama geleceğini düşünüyoruz. Çünkü düğünlerde maske zorunluluğu var” şeklinde konuştu.

 

HER GELİNLİĞE UYGUN MASKE TASARLANIYOR

Mersin’de bir diğer gelinlik üretici olan Elif Ceren Moda Evi işletmecisi Adeviye Aşkar ise, mağazalarını açalı 10-15 gün olduğunu ancak hiç satış yapamadıklarını dile getirdi. Düğünlerin yapılıp yapılmayacağı konusunda çiftlerin kararsız olmasından dolayı, işlerinin kötü olduğunu ifade eden Aşkar, “Gelen müşterilerimizde gelinliğe uygun maske istiyorlar. Zaten düğünlerde maske kullanımı zorunlu olduğu için onlar istemeden bizler tasarlıyoruz” diyerek her gelinliğe uygun maske tasarladıklarının altını çizdi.