“Tarkan’la hiçbir sorunum yok” | Güney Gazetesi Mersin

“Tarkan’la hiçbir sorunum yok”

Tarkan’ın kuzeni olan Cenk Tevet yaptığı açıklamada, “Tarkan’la hiçbir sorunum yok” dedi

“Tarkan’la hiçbir sorunum yok”

20 yıllık müzik kariyerine ‘Salgın’ şarkısı ile devam eden Cenk Tevet, Güney Gazetesi’ne özel açıklamalarda bulundu. Megastar Tarkan’ın kuzeni olan başarılı şarkıcı, kuzeni ile arasında hiçbir sorunun olmadığını ve Tarkan’ın çok büyük bir isim olduğunu açıkladı. İstanbul’un Kadıköy semtinde dünyaya gelen ve çocukluğundan beri resim, müzik gibi sanatın birçok mecrasında boy gösteren Cenk Tevet, “14 yaşından beri müzikle uğraşır, yazar, çizer ve söylerim. Mimar Sinan Üni. Güzel Sanatlar Fak. Resim bölümünden mezun oldum. Müziğe merak saldığım yıllarda Sayın Barış Manço’nun öğrencisi olmak gibi bir şansım oldu. Kısaca kendimi bildim bileli sanatın içindeyim ve Barış Manço ekolü ile büyüdüm” ifadelerini kullandı.

 

 

 “20 YIL ÖNCEKİ DENEYİMİMDEN OLDUKÇA MEMNUNUM”

“Öncelikle o yaşlarda müzikle uğraştığım için çok iyi bir tecrübe olduğunu söyleyebilirim. Örneğin ilerde kendi yolumu seçmemde önemli bir mihenk taşıydı o yarışma” diyen başarılı müzisyen, “Müzik yarışmaları bence harika fırsatlar ve olanaklar sunar insana. Tabi asıl olan 20 yıl sonra halen müzik yapıyor musunuz? Ve şu andaki gibi bir söyleşi yapabiliyor musunuz? Ben 20 yıl önceki bu deneyimden oldukça memnunum” şeklinde konuştu.

 

 

“İNSANIN VAHŞİ EGOSU, UNUTKANLIKLA PERÇİNLEŞECEK”

Sanatın birçok alanında boy gösteren Cenk Tevet, sanata olan ilgisini şu sözlerle anlattı:  “Hepsi birbirine bağlı bir bütün aslında. Aklınıza bir drama sahnesi gelir mimiklerle yaşarsınız, sonra bir şarkı mırıldanmaya başlar ve sonra ona söz yazarsınız. Sonra yarattığınız şarkının beyninizdeki iz düşümü ise o oluşumun resmidir, onu da bir kağıda aktarabilirseniz ne ala. Barış Manço bir şarkısında ‘Gönül ferman dinlemiyor’ der ya, onu düşün. Sokağa çıkamıyorsun, yalnızsın ve terkedilmişsin. Acını sonuna kadar yaşıyorsun. Ne zor ve acı böyle bir karakteri anlatmaya çalıştım. Bu süreç sonrası önemli tabi ki, insanın vahşi egosu unutkanlıkla perçinleşecek. Ben kendimi bildim bileli sevdiğim işleri yaptım ne mutlu bana ki yetenekli olduğum düşünülüyor. Düz yazıyorum, beste yapıyorum. Ekibimle hiç durmadan halkın beğenisine sunmak üzere çalışmalar yapıyoruz.”

 

 

“TARKAN BÜYÜK BİR İSİM”

Kuzeni Tarkan (Tevetoğlu) yüzünden, soyadını değiştirmek zorunda kalan Cenk Tevet, “Tarkan çok büyük bir isim ve kendisi ile hiçbir sorunum yok. İlerleyen süreçlerde ortak bir proje neden olmasın” dedi. Kovid-19 salgınına yakalanan ve hastanede tedavi gördüğü sırada yazdığı Salgın isimli şarkısının detaylarını gazetemize anlatan başarılı şarkıcı, bu sürecin sadece Türkiye’de zor geçtiğini düşünmeyerek, tüm dünyanın zor bir süreçten ve sınavdan geçtiğinin bilinmesi gerektiğini belirtti.Öte yanda başarılı şarkıcı, koronavirüs süreci ve yeni şarkısıyla ilgili olarak da, “Bu süreçten önce dünyada olan kavgaların ne kadar önemsiz kalabildiğini algılamamız gerektiğini düşünüyorum. Tabii bu benim temennim bir isteğim. Bu dönemde daha çok kendimizle kalabildiğimiz mesleki yoğunluklarımız olmadığı için kendi adıma yeni şarkılar yazmak yeni besteler yapmak için bir fırsat doğdu. Salgın şarkım da bu dönemi anlatıyor” diyerek sözlerini noktaladı.