"Bir yardım kolisine muhtaç olduk" | Güney Gazetesi Mersin

"Bir yardım kolisine muhtaç olduk"

Mersin’de bugünden itibaren geçerli olan zama göre minibüs fiyatlarına 50 kuruş zam yapıldı.
İBRAHİM AYDEMİR

Mersin Minibüsçüler Odası Başkanı Aziz Biricik, yapılan zamla ilgili Güney’e yaptığı açıklamada, “Zam kararını almamızda sebep öncelikle koronavirüs sürecinde alınan %50 yolcu kapasitesi ve alınan kısıtlamalar oldu. Bunun dışından biliyorsunuz dün akaryakıta 32 kuruş zam yapıldı. Serbest piyasada çalışanların günlük yevmiyeleri arttı. Bu da etkili oldu. Yedek parçalara zam geldi, yağ fiyatları arttı. Belediye zam yapmadı biz yaptık” dedi.

 

“FİYAT OLARAK BÖLGENİN EN DÜŞÜĞÜYÜZ”

Bölgede fiyat olarak en düşük Mersin’in olduğunu ifade eden Biricik, “Biz bu zammı kendi kafamızdan yapmadık. Şehirdeki tüm kooperatif başkanları ile bir araya geldik ve böyle bir karar aldık.  Fiyat olarak da bölgenin en düşüğüyüz. Mesela; Adana’da dolmuş fiyatı yıllar önce 3,5 TL yapılmışken, biz de daha yeni 3,5 TL yapıldı” sözlerini kullandı.

 

“BU KADAR MAĞDUR OLMADIM”

Koronavirüs sürecinden dolayı yaşadığı mağduriyeti dile getiren Aziz Biricik, “Kaç yıldır esnafım. Bu yıl kadar mağdur olduğumu hatırlamıyorum. Vallahi bir yardım kolisine muhtaç oldum” diyerek esnafın maddi olarak çok zor şartlarda çalıştığını belirtti.  Başkan Biricik, Mersinli vatandaşlardan ise zamla ilgili herhangi bir olumsuz geri dönüş gelmediğini söyleyerek sözlerini noktaladı.