ODTÜ Koleji öğrencileri 23 Nisan’ı coşkuyla kutladı! | Güney Gazetesi Mersin

ODTÜ Koleji öğrencileri 23 Nisan’ı coşkuyla kutladı!

ODTÜ Geliştirme Vakfı Okulları evde kaldığımız bugünlerde yüzlerce gönül bir araya gelerek coşku dolu bir tören hazırladı. Tören, öğrencilerin hep bir ağızdan söylediği İstiklal Marşı’yla başladı.

ODTÜ Koleji öğrencileri 23 Nisan’ı coşkuyla kutladı!


ODTÜ Koleji Youtube kanalında yayınlanan tören; Ankara, Mersin, Denizli ve Kayseri okullarının öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşirken, öğrencilerin 23 Nisan ve meclisimizin önemini anlattıkları kısa konuşmalar ve önceki yıllara ait tören görüntüleri ile devam etti. Çocukların evden katıldığı görüntülerde çocuklar 23 Nisan’la ilgili duygu ve düşüncelerini dile getirdiler ve yarınlar için dileklerini söylediler.

Dans gösterileri, şiirler ve şarkılarla ilerleyen törende mezunlardan ünlü piyanist Can Çakmur’un Almanya’daki evinden katılımıyla 100 Çocuk Korosu 23 Nisan Marşı’nı seslendirdi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’mız ile TBMM’nin 100. yılının kutlandığı tören, ODTÜ Koleji marşıyla sona erdi.

Herkesin evlerinde kaldığı bu zor günlerde 23 Nisan coşkusunu evlere taşıyan ODTÜ Koleji hem öğrencileri hem öğretmenleri hem de velileriyle bir bütün oluşturarak çok özel ve anlamlı bir çalışmaya imza attı.