“FETÖ ve PKK ile ilişkilendirme kabul edilemez”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bütün olumsuzluklara rağmen verdikleri hizmetleri ve uygulamaları FETÖ ve PKK gibi örgütlerle ilişkilendirmesinin kabul edilemez olduğunu söyledi. Seçer, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Mersin’de olan bitenler hakkında yanlış bilgilendirildiğini savundu.

“FETÖ ve PKK ile ilişkilendirme kabul edilemez”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, video konferans yöntemiyle gerçekleştirilen kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada koronavirüs sürecinde ekmek dağıtmaya, yardım toplamaya ve hastane kurmaya çalışan Mersin’inde aralarında bulunduğu CHP’li Büyükşehir Belediyelerini sert bir şekilde eleştirmiş bu tür teşebbüslerin geçmişte FETÖ ve PKK gibi örgütler tarafından denendiğini ifade etmişti.

Bu tür faaliyetlerin amacının halka hizmet vermek değil, şov yapmak olduğunu anlatan Erdoğan, Özellikle İstanbul, Mersin, Adana Belediyelerinin hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasağı sırasındaki sergiledikleri tavrın başka bir izahının olmadığını söylemişti.

 

“BİZE YASAK OLAN AK PARTİLİ BELEDİYEYE SERBEST BIRAKILMIŞTIR”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarına yazılı bir cevap verdi. Hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasağındaki belediyelerinin tavrının tamamen İçişleri Bakanlığı genelgesi doğrultusunda olduğunu ifade eden Seçer, “Genelgede, ticari ekmek satış ve dağıtımları dışındaki ücretsiz ekmek dağıtımı, sadece Vefa Sosyal Destek Birimleri’ne verilmiştir. Bunun bir diğer anlamı ise hiçbir belediyenin ücretsiz ekmek dağıtımı yapamayacağıdır. Biz de genelgeye bağlı kalarak, halka ücretsiz ekmek dağıtamayacağımızı duyurduk. Ancak, genelgeye rağmen ücretsiz ekmek dağıtımını gerçekleştiren, üstelik bunu ulusal bir haber kanalında canlı yayına katılarak açıklayan AK Partili Akdeniz Belediyesi olmuştur. Görülmektedir ki bize yasak olan, AK Partili bir belediye için serbest bırakılmış ve hizmet olarak sunulmuştur” dedi.

 

“HİZMETLERİMİZİN ŞOV OLARAK DEĞERLENDİRİLMESİ BİZLERİ ÜZDÜ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Mersin’de olan bitenler hakkında yanlış bilgilendirildiğini ifade eden Seçer, “Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak, bu süreçte diğer kurumlarla uyum içerisinde hizmetlerimize devam edeceğiz. Yaptığımız hizmetlerin şov olarak değerlendirilmesi bizleri üzmüştür. Sayın Cumhurbaşkanı’nın “şov” olarak değerlendirdiği süreç, aslında bizlerin bin bir zorlukla halkımız için verdiği hizmet mücadelesinden başka bir şey değildir. Vatandaşlarımızın bu sıkıntılı süreci aşması için gösterdiğimiz samimi katkı ve çalışmalar bundan sonra da devam edecektir” ifadelerini kullandı.  

Belediyelerinin her koşulda bütün olumsuzluklara rağmen verdiği hizmeti, yaptığı her uygulamayı FETÖ ve PKK gibi örgütlerle ilişkilendirmenin kabul edilemez olduğunu vurgulayan Seçer şöyle devam etti: “Her fırsatta millet iradesine vurgu yapan Sayın Cumhurbaşkanı’nın milletin oylarıyla seçilmiş belediye başkanları için böyle bir ifade kullanması ise asla kabul edilemez. Bizlerin vatan ve millet sevgisi sorgulanamayacağı gibi, ülkemiz için gece gündüz demeden fedakarca çalışanların emeği de yok sayılamaz. Öyle görülüyor ki, salgın süreci önemli tahribatlar yaratacağı gibi, daha sonraki dönemlere de yansımaları hem ekonomik hem de sosyal açıdan olumsuz olacaktır.Şimdi bu olumsuzluklarla mücadele etme zamanıdır. Gün, enerjimizi siyasi polemiklere değil, hizmete harcama günüdür. (Haber Merkezi)