CHP’li 11 Büyükşehir Belediye Başkanından Ortak Bildiri!

Mersin’inde aralarında olduğu CHP’li 11 büyükşehir belediye başkanı, kovid -19 salgını ile mücadele için yeniden uyarı yaptı. Başkanlar, “sokağa çıkma yasağı ya da tam-tecridi kapanma” uygulanmasını, maskeleri belediyelerin dağıtmasını, belediye borçlarının ertelenmesini, koronavirüs vakaların şehirlere göre açıklanmasını istedi.

CHP’li 11 Büyükşehir Belediye Başkanından Ortak Bildiri!

Mersin’in de aralarında bulunduğu CHP’li 11 büyükşehir belediye başkanı, kovid -19 salgını ile mücadele için yeniden uyarı yaptı. Açıklamayı Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in de aralarında bulunduğu 11 Büyükşehir Belediye Başkanı imzaladı. Başkanlar, pekçok bilim insanının, kentle ilgili kuruluşların ve yerel yöneticiler olarak kendilerinin ortak görüşünün, “ya sokağa çıkma yasağı ya da tam-tecridi kapanma” olduğunu açıkladı. Ortak açıklamada, maskeleri belediyelerin dağıtması, belediye borçlarının ertelenmesi, koronavirüs vakaların şehirlere göre açıklanması istendi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un tarafından başlatılan kampanya destek verileceği açıklanırken 23 Nisan akşamı saat 21.00’de evlerin balkonlarından hep birlikte İstiklal Marşı okunması için çağrı yapıldı. Ayrıca Ramazan ayında ihtiyaç sahibi ailelerin yanında olunacağı vurgulandı.