Anamur’da örnek proje

Anamur Belediyesi, Anamur Kaymakamlığı, Anamur Ticaret ve Sanayi Odası ve Kılınç Tarım el ele vererek pandemi kaynaklı işsizlik sorununa çözüm amaçlı “vefa sosyal destek projesini” hayata geçirdi. Proje kapsamında işsiz kalan ve çalışmak isteyen vatandaşlar Kılıç Tarım Bünyesin çalışmaya başladı.

Anamur’da örnek proje

Projeyi yakından takip eden ilçe protokolü ise çalışanları ziyaret etti.  Çalışanlarla yakından ilgilenen ilçe Kaymakamı İsmail Gültekin ve Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç çalışmalar hakkında bilgi alıp, görüş alışverişinde bulundu. Virüsle karşı her alanda savaşıyoruz diyen Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç “Anamur olarak Koronavirüsüne karşı kurumlarımız ve vatandaşlarımız işbirliği ile her alanda savaşımızı sürdürüyoruz. Bu kapsamında  Anamur olarak yine örnek bir projeye imza attık.

Belediyemiz, İlçe Kaymakamlığı, Anamur Ticaret ve Sanayi ve Kılınç Tarım işbirliğiyle pandemi sebebiyle işsiz kalan vatandaşlarımızın işsizlik sorununu çözmek amacıyla “vefa sosyal destek projesini faaliyete geçirdik. Bu proje ile zor günler geçiren ülkemiz ve ilçemize her alan da olduğu gibi ekonomik alan da da destek olmayı hedefledik. Temennimiz en kısa zaman da bu günlerin sona ermesi.  Projemiz kapsamında işsiz kalan vatandaşlarımız ilgili kurumlarla iletişime geçerek, başvuruda bulunabiliyorlar.” dedi. (Haber Merkezi)