TBF Akademi açıldı | Güney Gazetesi Mersin

TBF Akademi açıldı

TBF Akademi Uzaktan Eğitim Platformu dün itibariyle kullanıma açıldı. TBF Yönetim Kurulu Üyesi Serhan Antalyalı, “Ülke sporuna faydalı olmasını temenni ediyorum” dedi

TBF Akademi açıldı


Türkiye Basketbol Federasyonu Akademi Uzaktan Eğitim Platformunu dün itibariyle kullanıma açtı. Yaklaşık iki buçuk yıllık detaylı bir çalışmanın sonucunda, eğitimde teknolojinin gücünü kullanarak; sporda erişilebilirliğin sınırlarını ortadan kaldıracak ve bilgiyi, basketbola gönül veren herkesle buluşturacak Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Akademi hayata geçti. Akademi ile ilgili açıklamalarda bulunan TBF Yönetim Kurulu Üyesi Serhan Antalyalı, akademinin Türk basketboluna hayırlı olması temennisinde bulundu.

“ÜLKE SPORUNA FAYDALI OLMASINI DİLİYORUM”

“Uzun süredir üzerinde çalışıyorduk” diyen Serhan Antalyalı, “Bu akademiyi açmak bizim yönetimimize nasip oldu. Bunun gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. TBF Akademi ile içinde bulunduğumuz pandemi şartlarında sıkça duymaya başladığımız e-learning yani internet aracılığı ile uzaktan eğitim hizmetlerine federasyon olarak ne kadar hazır olduğumuzu ortaya koymak için bir fırsat doğurmuştur. TBF Akademi’de kullanıcıların kolaylıkla ulaşabileceği çok sayıda kaynağı derledik. Şimdi de gelişen teknoloji ile Türkiye’nin 81 ilinde, basketbolun içinde bulunan tüm paydaşlarımıza, eşit eğitim ve gelişim imkanı sağlamak üzere erişime açtık.  Federasyonumuz çatısı altındaki birçok çalışanın yoğun çalışma ve önemli katkılarıyla hazırlanmış olan TBF Akademi’nin sizlere ve ülke sporumuza faydalı olmasını diliyorum” sözlerini kullandı.

“1250’NİN ÜZERİNDE VİDEO VAR”

TBF Akademi’nin içeriği hakkında bilgiler veren Serhan Antalyalı, “Bu değerli proje, Türkiye Basketbol Federasyonu’nun yenilikçi ve vizyoner yapısına uygun olarak, Türk basketbol kültürünün genişlemesi, oyunun her bir aktörünün rollerinin daha iyi belirlenip işlevselliğinin artırılması ve daha nitelikli spor insanlarının basketbolumuza kazandırılması amacıyla hizmete açıldı. TBF Akademi’de kullanıcılar; 60’ın üzerinde eğitmenin 185’in üzerinde hazırlamış olduğu eğitime ve 1250’nin üzerindeki videoya ulaşma olanağı yakalayabilecek. TBF Akademi’de iki meslek edindirme programı da olacak: Hakemlik Eğitimi ve Yöneticilik Eğitim” dedi.