Ampute evde çalışıyor! | Güney Gazetesi Mersin

Ampute evde çalışıyor!

Ampute Milli Takımı Teknik Direktörü ve Futbolcularının evde kal çağrısına uyan Mersin Ampute Futbol Takımı’nın sporcuları evlerinde yaptığı çalışma ile hazırlıklarını sürdürüyor.

Ampute evde çalışıyor!


Ahmet SÜTCÜ

Türkiye’de koronavirüs salgını önlemleri kapsamında spor müsabakaları ertelenirken, sporcular zinde kalabilmek için evlerinde çalışıyor. Ampute Futbol Milli Takımı oyuncuları da evlerinde imkanlar ölçüsünde antrenmanlarına devam ediyor. Odalarını spor salonuna çeviren millilere eşleri ve çocukları destek oluyor. Kimi zaman bir yastık, kimi zaman koltukların arasında dolaşarak çalışma yapan futbolcular birbirlerine şut çekerek 'Evde kal' çağrısı yaptı. Türkiye Ampute Futbol Milli Takımı Teknik Direktörü Osman Çakmak, korona virüs salgını önlemleri kapsamında tüm spor takımları gibi önlemlerini aldıklarını kaydetti. Bu ciddi süreci evde kalarak atlamaya çalıştıklarını ifade eden Çakmak, ”Devlet büyüklerimizin evde kal, izole ol, karantinanı kendin belirle gibi parolalarla evimizdeyiz. Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanımız Arif Ümit Uztürk de elimizden geldiği kadar sporcuların evde kalmasını istedi. Futbolcu arkadaşlarıma program gönderiyorum. Ben de evde olduğum sürece kitap okuyarak kendimi daha da geliştiriyorum” dedi.

 

“ELİMİZDEN GELENİ YAPMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Osman Çakmak, Avrupa şampiyonu ve dünya ikincisi olan takımın başarısına yenilerini eklemesi için çalışmalarına imkanlar ölçüsünde devam ettiklerini belirterek, “Biz bu başarıların üzerine daha neler koyabilir, başarılı oluruz diye çalışıyoruz. Başarının tesadüf olmadığını bu süreçte arkadaşlara anlatmaya çalışıyorum. Bu takımın sağlam temelleri için evde sistemsel olarak çalışıyorum. Bülent Uygun'dan aldığım analiz programı ile çalışıyoruz. Teknik Direktör olduğum günden beri Bülent bey iyi bir hoca olacaksın diyor. Bu katkılarla birlikte elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

 

MERSİN AMPUTE DE EVDE KALIYOR

Mersin’in tek ampute futbol takımı Olimpik Yetenekler Spor Kulübü futbolcuları, Ampute Milli Takımı’nın yaptığı ‘Evde Kal’ çağrısına uyuyor. Temsilcimiz amatör evinde her gün antrenman yaparak sezonun kalan maçlarının hazırlıklarını sürdürüyor.  Ampute Futbol Takımı’nın evinde kalan iki yabancı futbolcusu Clement ve Cristiano her gün yaptığı antrenmanlarla kendilerini zinde tutarken diğer diğer futbolcular ise evlerinde çalışıyor. Clement ve Cristiano’ya amatör evinin sevimli minik köpeği Şila’da eşlik ediyor. Hazırlıklar hakkında bilgiler veren Ampute Futbol Takımı Başkanı Ali Yanaç, “Ampute Milli Takımımızın Teknik Direktörü Osman Çakmak hocamızın ve futbolcuların evde kal çağrısına Mersin Ampute Futbol Takımı olarak uyuyoruz. Amatör evimizde 2 sporcumuz ve şu anda evlerinde olan diğer sporcularımız evde kalarak antrenmanlarını sürdürüyor. Yeşil sahaları çok özledik. Virüsten sağ salim çıktıktan sonra inşallah sahalara döneceğiz” dedi.