Başkan yorgun düştü

Koronavinüs salgını nedeniyle Tarsus’ta beledi ekipleri her gün 3 mahalleyi ziyaret ederek, işini kaybeden ve ihtiyaç sahibi ailelere gıda, ekmek, sebze, maske ile dezenfektan dağıtıyor.

Başkan yorgun düştü

Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan da kamyonlarla belediye tesisi önüne getirilen sebzelerin poşetlenmesine bizzat katılıyor. Paketleme işinin bitiminin ardından Başkan Bozdoğan’ın beton kaldırıma oturarak yorgunluk gidermeye çalışması objektiflere takıldı.

Tarsus Belediyesi koronavirüs salgını sonrası yaptığı hizmetlere ek olarak, işini kaybeden ve dar gelirli aileleri de ihmal etmedi. Belediye ekipleri her gün 3 mahalleyi ziyaret ederek maske ile dezenfektanın yanında gıda, ekmek ve sebzede dağıtıyor. Ekipler önceki akşam Ferahim Şalvuz, Yarbay Şemsettin ile Beydeğirmeni mahallerinde 20’şer ton patates, soğan ve pırasa, 5 ‘şer ton domates ile biber, gıda paketi, 2 bin ekmek ile dezenfektan dağıttı. Yaklaşık 2 bin aileye ulaşan ekipler, vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandı. Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan da sebzelerin paketlenmesi ve vatandaşlar dağıtılmasına katılarak ekiplere yardım etti.  

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, “Koronavirüs salgınına karşı başlattıkları mücadelede halkın sağlığını korumak için ellerinden gelen mücadeleyi sürdürdüklerini belirtti.

Gün içerisinde planlamasını yaptıkları çalışmaları 7/24 esasına göre yürüttüklerini ifade eden Bozdoğan şunları söyledi: “Ekiplerimizi koordine ederek, bir yandan dezenfeksiyon çalışmaları yapmalarını sağlayıp, bir yandan da halkımıza maske ile dezenfektan dağıtıyoruz. Bu hizmetlerimizin yanı sıra, bu zorlu süreçte işini kaybeden ve evlerinde kalmak zorunda bulunan vatandaşlarımızı ihtiyaçlarını gidermek adına adımlar atıyoruz. Bu bağlamda her gün 3 mahallemizi ziyaret ederek, “sağ elin verdiğini sol el görmeyecek” ilkesiyle akşamın geç saatlerine kadar temel gıda malzemelerinden oluşan paketlerimizi ailelere ulaştırıyoruz.  Çalışmalarımızda mesai mefhumu gözetmeden müdüründen amirine ve isçisine kadar canla başla çalışan personellerimize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Salgın riski ortadan kalkana kadar bu mücadelelimizi bıkmadan, usanmadan sürdüreceğiz.”