Prof. Dr. Taşçıoğlu için saygı duruşu

Koronavirüs tedavisi görürken hayatını kaybeden İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Dahiliye Profesörü Cemil Taşçıoğlu için Mersin’deki sağlık kuruluşları önünde saygı duruşunda bulunuldu.

Prof. Dr. Taşçıoğlu için saygı duruşu

Hasan KÜÇÜK

Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu için Sağlık Emekçileri Sendikası (SES) tarafından gerçekleştirilen saygı duruşu Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi önünde gerçekleştirildi. SES Mersin Şube Başkanı Zeki Sinan Doğan öncülüğünde sağlık çalışanları sosyal mesafe kuralına uyarak maskeleri ile birlikte 1 dakika saygı duruşunda bulundu. Tabip Odası tarafından gerçekleştirilen saygı duruşu ise Toros Devlet Hastanesi önünde yapıldı. Toros Devlet Hastanesi önündeki programa Tabip Odası Başkanı Mehmet Antmen ile Genel Sekreter Cemil Galioğlu ve 2 doktor katıldı. Mezitli Aile Sağlığı Merkezi önünde de Galioğlu için saygı duruşunda bulunuldu.

 

“RAKAKLAR TAM OLARAK GERÇEĞİ YANSITMIYOR”

Öte yandan Mersin Tabip Odası Başkanı Mehmet Antmen, saygı duruşu öncesi gazetecilere yaptığı açıklamada, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından illere göre açıklanan koronavirüs rakamlarının gerçeği tam olarak yansıtmadığı düşündüklerini söyledi. Antmen, “Çünkü sadece Mersin’den yola çıkarsanız 9 tane pozitif vaka var ama yoğun bakımlarda çok fazla viral pinomeni var. Viral pinomeninin tespit edildiği tüm vakalarda sadace kovid 19 testi değil  influenza testi de yapılması gerekir. Bu ya  influenzadır yada koronadır. Başka bir şey olması mümkün değil. O nedenle bu nedenle bu konularda daha sıkı önlem alınmalı” dedi.