1925 bireysel çalışıyor

İdman Yurdu 1925’te futbolcular teknik heyetin verdiği antrenman programına göre bireysel olarak yaptıkları çalışma ile hazırlıklarını sürdürüyor.

1925 bireysel çalışıyor


Türkiye liglerin ertelenmesinin ardından birçok futbol kulübü, planladığı antrenman programlarını korona virüs sebebiyle erteledi. Spor Bölgesel Amatör Lig 5.Grup’ta mücadele eden İçel İdman Yurdu, İdman Yurdu 1925 ve Büyükşehir Belediyesi Meskispor’da teknik heyet futbolcularına verdiği bireysel antrenman programıyla sporcuları hazır tutmaya çalışıyor.

 

“TFF’NİN KARARINI BEKLİYORUZ”

Spor Toto Bölgesel Amatör Lig 5.Grup’ta mücadele eden ve Büyükşehir Belediyesi Meskispor’un 8 puan önünde yer alan İdman Yurdu 1925’te futbolcular teknik heyetin verdiği antrenman programına göre bireysel olarak çalışmalarını sürdürüyor. Açıklamalarda bulunan İdman Yurdu 1925 teknik direktörü Cemal Koç, yarın lig başlayacakmış gibi hazırlıklarını sürdürdüklerini belirtti. Cemal Koç, “Bu salgın maalesef dünyada olduğu gibi  bizde de etkili oldu. Umarım en kısa zamanda en az kayıpla atlatırız. Biz takım olarak yarın lig başlayacakmış gibi idmanlarımızı bireysel yapıyoruz. Her oyuncum evlerinde verdiğimiz program dâhilnde aerop koşuları, 30 dakika üstü koşular, kuvvet çalışması yapılıyor. Sergen hocam her gün oyuncularla bire bir görüşerek son durum bilgisi alınıyor. Fiziksel korumayı amaçlayan idmanlarla oyuncularımızı hazır tutmaya çalışıyoruz. Tabi biz bunları yaparken de diğer taraftan da TFF’nin kararını bekliyoruz. Dediğim gibi umarım en kısa zamanda bu kötü günleri aşar daha çok futbolun konuşulduğu günler döneriz” dedi.

 

TOPBAŞI NE ZAMAN YAPILACAK?

 

Türkiye Futbol Federasyonu’nun ligleri ertelemesinin ardından ligin geri kalanında nasıl bir yol izleyeceği merak konusu oldu. Federasyonun, Amatör İşler Kurulu ile Spor Toto Bölgesel Amatör Lig konusunda çalışmaları sürdürdüğü öğrenildi. Korona virüsün günden güne artması sebebiyle ligin yeniden takvimlendirilip, takvimlendirilmeyeceği önümüzdeki günlerde belli olacağı kaydedildi. Mersin’i Spor Toto Bölgesel Amatör Lig 5.Grup’ta Mersin’i temsil eden İçel İdman Yurdu, İdman Yurdu 1925 ve Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Futbol Federasyonu’nun vereceği karara göre hareket edeceği ifade edildi. Ekiplerin liglerin takvimlendirilme haberinin ardından topbaşı yapacağı belirtildi.