Tarım işçilerine hijyen malzemesi

Çadırlarda yaşayan tarım işçilerinin, temiz su yokluğu nedeniyle Koronovirüs salgını riski altında olduğuna dair haberimiz, geçtiğimiz günlerde gazetemiz Güney’de yayınlanmıştı. Mersin Valiliği ve Akdeniz Kaymakamlığı, çadırlarda kalan tarım işçilerine hijyen malzemeleri dağıtıldığını ve hijyen eğitimi verildiğini duyurdu.

Tarım işçilerine hijyen malzemesi

ESRA ŞASİ YAĞMUR

Mersin Tabip Odası Başkanı Mehmet Antmen, Adanalıoğlu ve çevresindeki çadır alanlarında yaşayan Suriyeli tarım işçilerinin temiz suya ulaşmakta zorluk yaşadığını, bunun Koronavirüs salgını riskini artırdığını ifade etmiş, bu uyarı gazetemizde yer almıştı.

Mersin Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, haberimiz üzerine bir bilgi notu gönderdi. Valiliğin açıklamasında,  “Valiliğimiz başkanlığında kaymakamlıklarımız tarafından buradaki tarım işçilerine hijyen malzemeleri dağıtıldı. Ayrıca hijyen konusunda eğitimler de verilmeye devam ediyor. Çalışmalar sürmekte. Kaymakamlıklarımız bünyesindeki Vefa Sosyal Destek Grupları çalışmalarını aralıksız sürdürmeye devam edecek” denildi.

Akdeniz Kaymakamı Muhittin Pamuk da, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlarda, geçici tarım işçilerine hijyen paketi dağıttıklarını duyurdu.