“Çiftçinin borçları ertelensin”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Milletvekili Baki Şimşek, çiftçinin ekonomik olarak yaşadığı zorluğa dikkat çekerek gerekli desteğin verilmesi gerektiğini söyledi.

“Çiftçinin borçları ertelensin”

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, TBMM genel kurulunda söz aldı. Milletvekili Şimşek konuşmasında çiftçinin ekonomik olarak yaşadığı zorlukları gündeme getirdi. Şimşek, “Köylü olmazsa, çiftçi olmazsa; biz olmayız” diyerek çiftçilere destek verilmesi gerektiğini vurguladı.

Şimşek konuşmasının devamında; “Esnaflarımızın ve insanlarımızın kredi kartı ve kredi ödemelerini erteleyen Maliye Bakanımıza teşekkür ediyorum. Sayın Bakanımızdan çiftçilerimiz de bir müjde bekliyorlar. Çiftçilerimizin ve hayvancılıkla uğraşan insanlarımızın Tarım Kredi, Ziraat Bankası ve diğer bankalara olan borçlarının faizsiz olarak ertelenmesi, ilave kredi limiti açılması, üreticilerimizin desteklenmesi gerekmektedir. Köylü olmazsa, çiftçi olmazsa, hayvancılıkla uğraşan insanlarımız olmazsa biz olmayız. Borç erteleme bankaların inisiyatifine bırakılmamalı, herkesi kapsayan, genel bir karar alınmalıdır” dedi.

Şimşek ayrıca “Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımız fakir ailelere kişi başı yaptığı nakdî yardımdaki aile sayısını artırmalı ve sosyal yardım alan her aileye nakdî yardımda bulunmalıdır” ifadelerini kullandı. (Haber Merkezi)