“CHP’li belediyelerin çalışmaları örnek alınmalı”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tarsus İlçe Başkanı Av. Ozan Varal, koronavirüs salgını sonrası olağanüstü tedbirler alarak vatandaşa dokunan hizmetler sunan Büyükşehir ve Tarsus Belediyelerinin çalışmalarının iktidar tarafından örnek alınması gerektiğini söyledi.

“CHP’li belediyelerin çalışmaları örnek alınmalı”

CHP Tarsus İlçe Başkanı Av. Ozan Varal, CHP Tarsus İlçe Kadın Kolları Başkanı Meryem Kır ile birlikte Tarsus Belediyesi Meslek Edindirme Merkezi Emekçi Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi’nde maske üreten kadınları ziyaret etti. Toplumsal duyarlılık örneği gösterip ‘önce insan sağlığı’ diyerek çalışan kadın emekçileri kutlayan Varal, koronavirüs konusunda Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin ve Tarsus Belediyesi’nin çok önemli çalışmalara imza attıklarını kaydetti.

Varal, “Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Vahap Seçer, koronavirüsün ülkemizde de görülmesinin ardından il genelinde kriz merkezi oluşturulması için düğmeye bastı. Büyükşehir ekipleri, 13 ilçede kamuya açık tüm alanlarda sık sık yapılan ilaçlama ve dezenfekte çalışmalarını sürdürüyor. Evden çalışma sistemi, billboard ve afişlerde yer alan mesajlarla halkımız uyarılıyor. MESKİ tarafından borcu olan vatandaşların ve işyerlerinin suları kesilmiyor, kapalı durumda olan su abonelikleri ise yeniden açılıyor. Koronavirüsün yayılmasına karşı alınan önlemler ve hijyen tedbirleri kapsamında vatandaşlar evden çıkmadan işlemlerini MESKİ mobil uygulamadan gerçekleştirebiliyor. Yine Mülkiyeti Belediyeye ait olan ve kiracılar tarafından işletilen işyerlerinden İçişleri Bakanlığı’nın talimatı üzerine kapalı kaldıkları süre boyunca kira alınmayacak” dedi.

 

“BOZDOĞAN’IN ADIMLARI TAKDİR TOPLADI”

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan’ın da bu kritik süreçte attığı adımlarla takdir topladığını anlatan Varal şöyle devam etti: “Tarsus Belediye Başkanımız 65 yaş ve üzerindeki vatandaşların dışarı çıkmalarını önlemek ve evde kalmalarını sağlamak için 30 bin adet gıda kolisi hazırlığına başladı. 20 bin maske hazırlanması sağlayan Başkan Bozdoğan, belediye laboratuvarında Dünya Sağlık Örgütü’nün formülasyonuna uygun olarak bugüne kadar 60 bin litre dezenfektan ürettirip, sağlık ocaklarına, eczanelere, otobüs duraklarına, toplu yaşam alanlarında dağıtımını sağladı. Başkan Bozdoğan’da toplumsal duyarlılığın ön planda tutulması içinde sık sık mesajlar vermeye devam ediyor” diye konuştu. (Haber Merkezi)