"Ortadoğu’da Covid-19 önlemleri” | Güney Gazetesi Mersin

"Ortadoğu’da Covid-19 önlemleri”

"Ortadoğu’da Covid-19 önlemleri”
Yaklaşık üç aydır Ülkemizi ve tüm dünyayı tesiri altına alan Covid-19 koronavirüsü salgını ile ilgili, kamu hastanelerinden sonra Mersin’in en büyük erişkin yoğun bakım ünitesine sahip Özel Mersin Ortadoğu Hastanesi’de Sağlık Bakanlığının kararları doğrultusunda pandemi bölümü oluşturdu.

“SAĞLIK KURULU OLUŞTURULDU”

Özel Mersin Ortadoğu Hastanesi, Göğüs Hastalıkları uzmanı, Enfeksiyon Hastalıkları uzmanı, Anestesi ve Reanimasyon uzmanı ve 20 hekimden oluşan Sağlık Kurulu oluşturdu. Sağlık kurulu yaptığı toplantının ardından hastanede pandemi bölümünü ile ilgili önlemleri alınmasına karar verdi. Özel Mersin Ortadoğu Hastanesi Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Engin Şahin, Covid-19 koronavirüsüne karşı çok dikkatli olunması gerektiğini söyledi.

“BİNAYI İKİYE BÖLDÜK”

Mersin’de pandemiye fiziki şartları en uygun olan tek hastane olduklarını ifade eden Şahin, “Hastanemiz de iki bina bulunuyor. Hastanemizi ikiye böldük. Giriş ve ve çıkışları ayırdık. Hastaneye gelen her hastamızın girişlerde ateş ölçümleri yapılıyor. Bu hastalarımızın bilgileri alınarak triyaj uygulaması yapılıyor. Ardından gerekli işlemlerini yaparak durumuna göre hareket ediliyor” dedi.

“HER İKİ BÖLÜMDE HİZMET VERİYORUZ”

Hem pandemi bölümü hem de normal bölümde acil servis, yoğun bakım ünitesi, ameliyathanelerin bulunduğunu ifade eden Şahin, “Her iki bölümümüzde uygulamalarımız devam ediyor. Hastane olarak tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Özel Mersin Ortadoğu Hastanesi olarak tüm hekim ve personelimizle Mersin'imize hizmete etmeye devam edeceğiz” dedi. (Haber Merkezi)