“Sağlık çalışanlarının hakları verilmeli”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Milletvekili Baki Şimşek, Çin’in Wuhan kentinden başlayan ve tüm dünyada da binlerce can alan, en son Türkiye’ye de ulaşan Koronavirüsü salgınından en çok sağlık çalışanlarını etkilediğini söyledi.

“Sağlık çalışanlarının hakları verilmeli”

Koronavirüsü nedeniyle sağlık çalışanlarının diken üstünde olduğunu belirten Şimşek, mesleğini her şeyin önünde tutan ve mesai gözetmeksizin görevlerinin başında olan sağlıkçıların ‘özlük hakları’ başta olmak üzere Sağlıkta Şiddet Yasası’nın biran önce TBMM gündemine getirilmesi istedi.

Seçim bölgesi Mersin başta olmak üzere Türkiye’nin hemen yer yerinde Koronavirüs salgına karşı 24 saat mücadele eden sağlık çalışanlarına destek için halkın balkonlarından alkış tutmasının sevindirici bir durum olduğunun altını çizen Şimşek “Alkışlarımız, dualarımız ve tebriklerimiz sağlık çalışanlarımız için. Özverili sağlık çalışanlarına alkışları ile güç veren herkese teşekkür ediyorum. Canını hiçe sayarak hizmet üreten fedakâr ve cefakâr sağlık çalışanlarımızın hakları ve tüm kazanımları noktasındaki beklentileri verilmeli” ifadesini kullandı. (Haber Merkezi)