Türkiye’de koronavirüsten ilk ölüm!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yaptığı açıklamada, koronavirüs ile mücadelede Türkiye’deki ilk ölümün yaşandığını açıkladı.

Türkiye’de koronavirüsten ilk ölüm!

İbrahim Aydemir

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyaya hızla yayılan ölümcül virüs koronavirüs, Türkiye’deki ilk can kaybına neden oldu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs ile mücadele yaşanan son gelişmeleri aktarmak amacıyla bir basın toplantısı gerçekleştirdi.

Türkiye’deki vaka sayısının yükseldiğini ve ilk can kaybının meydana geldiğini açıkladı. Bakan Koca açıklamasında "Koronavirüs ile mücadelemizde bugün ilk kez bir hastamızı kaybettik. Hayatını kaybeden hastamız 89 yaşındaydı. Hasta, virüsü Çin temaslı bir çalışanından aldı. Hayatını kaybeden vatandaşımıza Allah’tan rahmet diliyorum." dedi. 

Bakan Koca açıklamasında ayrıca, son yapılan testlerde pozitif sonucun 51 kişi olduğunu ve toplam vaka sayısının 98’e yükseldiğini belirterek, "Koronavirüs testi pozitif çıkan sonuçların, büyük kısmı iyileşmeyle sonuçlanıyor. Bunun için gerekli destek tedavisini veriyoruz. Herkesi tedbirlere harfiyen uymaya davet ediyorum. Hayatımızı bu şartlara göre düzenleyelim, 1 buçuk - 2 ay direnelim" ifadelerini kullandı.