"Atatürk Bayramı" sade bir törenle kutlandı

Atatürk’ün Mersin’e ve Tarsus’a gelişinin 97. yılı koronovirüs salgını nedeniyle sade bir törenle kutlandı. Koranavirüs tedbirleri kapsamında bütün etkinliklerin iptal edilmesi nedeniyle Atatürk’ün Mersin’e ve Tarsus’a gelişinin 97. yıl dönümü törenlerinde sadece çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla gerçekleştirildi.


Atatürk’ün Mersin’e ve Tarsus’a gelişinin 97. yılı koronovirüs salgını nedeniyle sade bir törenle kutlandı. Mersin’de her yıl 17 Mart’ta Atatürk’ün Mersin’e gelişinin yıl dönümü nedeniyle Tren Garı’nda gazilerin oluşturduğu temsili milis kuvvetlerini taşıyan trenin karşılanması ile başlayan tören düzenlenen kortejin ardından Cumhuriyet Alanı’nda gerçekleştiriliyordu. Koranavirüs salgını nedeniyle kentteki bütün etkinliklerin iptal edilmesi üzerine Atatürk’ün Mersin’e gelişinin 97. yılı kutlama etkinlikleri de sade bir törenle kutlandı. Bu yılki tören sadece Cumhuriyet alanında gerçekleştirildi. Mersin Valisi Ali İhsan Su, Garnizon ve Akdeniz Bölge Komutanı Tuğamiral Ercan Kireçtepe ve Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer Atatürk Anıtı’na çelenk sunduktan sonra saygı duruşunda bulunarak İstiklal Marşı’nı okudu.

 

TARSUS’TA SADE BİR TÖREN DÜZENLENDİ  

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Tarsus’a gelişinin 97. yıldönümü bu yıl sade bir törenle kutlandı.

Koronavirüs salgını nedeniyle bu yılki törenler Tren garı yerine Cumhuriyet Alanı'nda çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla gerçekleştirildi.

Atatürk Anıtı önündeki törene Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel Otcu, Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Şükrü Uzundağ, Emniyet Müdürü Ercan Elbir, Muharip Gaziler Derneği Tarsus Şube Başkanı Rasim Yuvarlakoğlu, Kuvayi Milliye Derneği Tarsus Şube Başkanı Mehmet Topal ile basın mensupları katıldı.

Anıt önünde çelenk koyma merasimi, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile gerçekleştirilen törene katılan Kaymakam Otcu, Atatürk’ün, 'Tarsuslular sizinle gurur duyuyorum' sözünün çok güzel ve anlamlı olduğunu belirtti. (Haber Merkezi-İHA)