MESKİ, Kurumsal Kapasite Geliştirme Çalıştayı’na Katıldı

Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü yetkilileri, “AFD – FRIT 2 Kapasite Geliştirme Programı’na katıldı.

MESKİ, Kurumsal Kapasite Geliştirme Çalıştayı’na Katıldı

10-11-12 Mart 2020 tarihlerinde Fransız Kalkınma Ajansı tarafından Gaziantep’te düzenlenen, MESKİ Genel Müdürlüğü ile birlikte GASKİ Genel Müdürlüğü ve Kilis Belediyesi’nin de davetliler arasında olduğu “Mültecilerden Etkilenen İllerde Kurumsal Kapasitenin Geliştirilmesine Yönelik Teknik Destek Çalıştayı” yapıldı.

MESKİ Genel Müdürlüğü adına Genel Müdür Yardımcısı İrfan Korkmaz, Plan Proje Daire Başkanı Erkan Özkaya, Plan Proje Şube Müdürü Mesut Günay ile Yatırım ve İnşaat Daire Başkanlığı personellerinden İnşaat Mühendisi Barış Başeren katılımda bulundu. Programın ilk gününde MESKİ Genel Müdürlüğü ile AFD (Fransız Kalkınma Ajansı) yetkilileri arasında gerçekleşen ikili görüşmelerde, MESKİ tarafından gerçekleştirilen başarılı projeler, bu projelerden elde edilen tecrübeler ve kurumsal kapasitenin geliştirilmesine yönelik olarak yapılabilecek çalışmalar ele alındı. İhtiyaç tespit analizlerinin de yapıldığı görüşmelerde, MESKİ Genel Müdürlüğü’ne katma değer sağlayacağı düşünülen yeni projeler ile yürütülen teknolojik atılım süreci AFD yetkililerine anlatıldı.

11-12 Mart tarihlerinde gerçekleştirilen oturumlarda ise “Proje Yönetimi”, “Gelir Getirmeyen Su Oranının Azaltılması”, “Faturalandırma Çalışmaları” ve “Enerji Verimliliği” konularında MESKİ Genel Müdürlüğü, GASKİ Genel Müdürlüğü ve Kilis Belediyesi ile ortak çalışmalar yapıldı. Kurumlar arası örnek projeler üzerinde değerlendirmelerde bulunularak çalıştay tamamlandı. (Haber Merkezi)