Sosyal aktiviteler yaşlıları hayata bağlıyor

Tarsus Belediyesi Zübeyde Hanım Bütünleşik Gündüz Yaşam Evinde düzenlenen sosyal aktiviteler yaşlıları hayata bağlıyor.

Sosyal aktiviteler yaşlıları hayata bağlıyor

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan’ın talimatıyla Akşemsettin Mahallesi Kozacıoğlu Konutları yanındaki bina yapılan tadilatla yaşam evine dönüştürüldü. Binanın işlevsel hale getirilmesi sonrası düzenlenen aktivitelere vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.

Tarsus Belediyesi tarafından düzenlemesi yapılan Zübeyde Hanım Bütünleşik Gündüz Yaşam Evi’nde genç ve yaşlı vatandaşlar, bir arada hoşça vakit geçiriyorlar. Genç ve yaşlı insanların etkileşim içerisinde üretime de katıldığı yaşam evinde, okuma salonu ve kütüphanenin doluluk oranı yeterli seviyeye ulaşırken, yaşlı bireyler kendilerine yönelik haftada bir gün düzenlenen aktivelerde müzik eşliğinde görevlilerin gözetiminde örgü, vitray, cam boyama, alçı işleri yaparak sosyal yaşamın içinde yer almanın mutluğunu yaşıyorlar.

Zübeyde Hanım Bütünleşik Gündüz Yaşam Evinde görev yapan görevlilerin ilgisinden ve kendileriyle birlikte aktivelerde yer almalarından oldukça mutlu olan yaşlı bireyler, kendileri için bir sonraki hafta da düzenlenecek aktiviteye katılmak için sabırsızlıkla gün sayıyor. (Haber Merkezi)