“Teknolojinin getireceği tehditleri göz ardı etmeyin!” | Güney Gazetesi Mersin

“Teknolojinin getireceği tehditleri göz ardı etmeyin!”

İstanbul Sanayi Odası (İSO) ile Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Avrupa İşletmeler Ağı İrtibat Ofisi işbirliğinde Dijital Dönüşüm Fırsatları Semineri’nde konuşan Çalık Dijital İş Geliştirme Müdürü Gökhan Pekmertol, teknolojinin getireceği faydalar yanında oluşturabileceği tehditlerin de göz ardı edilmemesi gerektiğini söyledi.

“Teknolojinin getireceği tehditleri göz ardı etmeyin!”


İstanbul Sanayi Odası (İSO) ile Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Avrupa İşletmeler Ağı İrtibat Ofisi işbirliğinde Dijital Dönüşüm Fırsatları Semineri düzenlendi. Sanayide dijital dönüşümle gelen fırsatların anlatıldığı seminerde İSO’da, bu alanda yürütülen uygulamalar hakkında bilgi verildi. Endüstri 4.0’ın neler getirdiği ve artırılmış gerçekliğin endüstriye sağladığı faydalara dikkat çekildi.

Sanayide dijital dönüşüm ile gelen fırsatları Çalık Dijital İş Geliştirme Müdürü Gökhan Pekmertol anlattı. Sanayi devriminin tarihçesini özetleyerek başladığı konuşmasında Pekmertol dijital dönüşümün sektörlere sağlayacağı rekabet avantajlarına, verimlilik ve kaynak verimliliğini nasıl artıracağına değindi. Teknolojinin getireceği faydalar yanında oluşturabileceği tehditlerin de göz ardı edilmemesi gerektiğini vurgulayan Pekmertol, konuşmasını dünyada ve Türkiye’deki dijital dönüşümün son durumunu anlatıp önümüzdeki süreçte nelere dikkat edilmesi gerektiğine değinerek tamamladı.

İstanbul Sanayi Odası’ndan Mühendis Cemile Köseler Usta ise ‘Sanayide Dijital Dönüşüm Ofisi’ programını anlattı. Neden üretimde dijital dönüşüme geçilmesi gerektiğini özetleyen Usta, ardından İSO Dijital Dönüşüm Ofisi’nin çalışmaları hakkında bilgi verdi. Usta, İSO olarak dijital dönüşüm konusunda firmalara yol haritası danışmanlığı hizmeti verdiklerini söyledi. IAS Yazılım Genel Müdürü Dr. Hakan Özkara Endüstri 4.0 Çağında Dijital Dönüşüm ve EPR konulu sunum yaparken artırılmış gerçekliğin endüstriye sağladığı faydalar hakkında bilgi veren Entek Otomasyon IoT Satış Müdürü Hakan Mete ise üretimde bakımda ve serviste kullanımlarına değindi. (Haber Merkezi)