Mersin Maratona hazır.. | Güney Gazetesi Mersin

Mersin Maratona hazır..

Bu yıl 22 Mart’ta koşulacak olan Uluslararası 5. Mersin Maratonu Yürütme Kurulu son toplantısını yaptı. Tüm hazırlıkların tamamlandığı ve halk koşusuna yaklaşık 150 bin kişinin kayıt yaptırdığı açıklandı.

Mersin Maratona hazır..

Bu yıl 22 Mart’ta, “Herkes Koşar Mersin’e” sloganı ile yapılacak olan, 5. Uluslararası Mersin Maratonu’nun hazırlıkları tamamlandı.

Maraton Yürütme Kurulu, dün Spordan Sorumlu Vali Yardımcısı Alp Eren Yılmaz ve Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Gökbel başkanlığında son toplantısını yaptı.

Toplantıda, yapılan son çalışmalarla ilgi bilgi verilerek, 22 Mart’ta yapılacak Maraton için tüm hazırlıkların tamamlanarak, gerekli çalışmaların sonlandırıldığı bildirildi.

Yürütme Kurulu’ndan yapılan açıklamaya göre, 5. Uluslararası Mersin Maratonu’na bu yıl 42 Km’de 180, 10 km’de 782 atlet katılacak.

 

HALK KOŞUSUNA KATILIM REKORA GİDİYOR

Bunun yanında 5 km’lik halk koşusuna ise kayıt yaptıranların sayasının 150 bine yaklaştığı ifade edilirken, 22 Mart’a kadar bu rakamın 150 bini geçeceği, bunun da rekor olacağı ifade edildi.

Vali Yardımcısı Alp Eren Yılmaz, Mersin Maratonu’nun uluslararası takvimde de önemli yere sahip olduğunu belirterek, çalışmalarından dolayı yürütme kurulu üyelerine teşekkür etti.

5. Uluslararası Mersin Maratonu’nun tanıtım toplantısı 12 Mart’ ta İstanbul’da, 16 Mart’ta da Mersin’de yapılacak. (Haber Merkezi)