Emekli Evi’nden Türk Sanat Müziği Nağmeleri yükseliyor | Güney Gazetesi Mersin

Emekli Evi’nden Türk Sanat Müziği Nağmeleri yükseliyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi İkinci Bahar Emekli Evi’nde sanatsal etkinlikler devam ediyor. Emeklilerin güzel vakit geçirmek ve sosyalleşmek amacıyla geldikleri ve ikinci evleri olarak gördükleri Emekli Evi’nde verilen çeşitli kurslar sayesinde üyeler kaliteli vakit geçiriyor.

Emekli Evi’nden Türk Sanat Müziği Nağmeleri yükseliyor


Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ile Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’nın işbirliği ile İkinci Bahar Emekli Evi üyelerine “Türk Sanat Müziği” kursu veriliyor. Emeklilerin büyük ilgi gösterdiği kursu Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı Türk Sanat Müziği sanatçısı Zeynep Özel Gündüz veriyor. 30 kişiden oluşan koroya 2 keman, viyola, klarnet, ritm ve ud sazları eşlik ediyor.

 

EMEKLİLER TSM KURSU BİTİMİNDE KONSER VERECEK

Her Perşembe 14:00-16:00 saatleri arasında öğrendikleri Türk Sanat Müziği eserleriyle keyifli dakikalar geçiren emeklilerden 2 saat boyunca nağmeler yükseliyor. 30 Ocak’ta eğitime başlayan emekliler Mayıs ayı içinde Kongre ve Sergi Sarayı’nda konser verecek.

 

GÜZİN TURGUT: “KENDİMİZİ UNUTUYORUZ BURADA, GENÇLEŞİYORUZ”

Emekli Evi’nde geçirdiği zamandan dolayı çok mutlu olduğunu, bütün etkinliklere katıldığını ifade eden Güzin Turgut, “Çok seviyorum burayı. Başkanımız’a teşekkür ediyorum. Çok güzel vakit geçiriyoruz. Bizim için hazırladığı şeyler çok güzel, çok mutluyuz. Kendimizi unutuyoruz burada, gençleşiyoruz. Şimdi Türk Sanat Müziği koromuz var, ona da çok severek katılıyoruz. Bu hafta dördüncü haftamız, konser vereceğiz. Solist olarak da söyleyeceğiz, sesim de güzel, çok mutluyum. Hepinize çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

EMEKLİLER KORO ÇALIŞMASINA NEŞE İÇİNDE KATILIYOR

Emekli Evi’nde Türk Sanat Müziği kursu açılmasından çok memnun olduğunu söyleyen  emekli öğretmen Haşim Kalender, “Burada çalışan bütün insanlar çaycısından yöneticisine kadar herkes bizim bir arkadaşımız, kardeşimiz, oğlumuz, kızımız gibi oldu. Biz burada yabancı bir yerde gibi değil kendi evimizde gibi oturur, kalkar onlarla konuşuruz. Ben normalde birkaç koroya daha gidiyorum ama daha önce hiç koroya gitmeyip de burada ilk defa katılan arkadaşlarım haftada bir gün 2 saatini daha güzel değerlendiriyorlar. Bundan dolayı da bu katkıyı yapanlara, bize emek harcayanlara teşekkür ediyorum. Ekip de çok güzel, hizmetler çok güzel bir şikayetimiz yok, teşekkür ediyorum” dedi. (Haber Merkezi)