Her şeye rağmen… | Güney Gazetesi Mersin

Her şeye rağmen…

İbrahim Baş: Son sırada yer alan Tüysüz 3 gün Payas’ta kampa giriyor. Takımımıza saha verilmiyor. Taraftarımıza yasak geliniyor. Ceyhan Belediye Başkanı, Ceyhan taraftar maça geliyor. İstedikleri olmadı. Çok şükür 3 puanla ayrıldık

Her şeye rağmen…

İBRAHİM AYDEMİR

Spor Toto Bölgesel Amatör Lig 5.Grup’ta şampiyonluk mücadelesi veren İçel İdman Yurdu deplasmanda Tüysüzspor’u Sabahattin Genç’in ayağından bulduğu golle 1-0 geçti. Ceyhanspor ile birlikte şampiyonluk iddiasını sürdüren kırmızı-lacivertliler, zorlu bir deplasmanı daha aştı.

“ÇOK ŞÜKÜR 3 PUANLA AYRILDIK”

Tüysüz deplasmanında alınan galibiyeti değerlendiren İçel İdman Yurdu Teknik Direktörü İbrahim Baş, ligin başka bir boyuta büründüğünü söyleyerek her maçın zor olduğunu açıkladı. İbrahim Baş, “Tüysüz maçı öncesine baktığımızda; Tüysüzspor 3 gün Payas’ta kampa giriyor. Takımımıza saha verilmiyor. Taraftarımıza yasak geliniyor. Birçok sıkıntının yaşandığı maça her şeye rağmen iyi başladık. Ceyhan Belediye Başkanı, Ceyhan taraftar maça gelerek güya buradan 1 puanla ayrılmamızı sağlayacaklardı. Lakin istedikleri olmadı. Sahaya art niyetli çıkan Tüysüz futbolcuları bir futbolcumuzu sakatladı. Maç öncesi futbolcularımızla konuştuğumuzda sahada dikkatli olun, bu maçta 3 puanla ayrılmak önemli olabilir. Lakin sizinle beraber ligin sonunu tamamlamak daha önemli dedim. Çok şükür 3 puanla dönmesini bildik” dedi.

“ÖNEMLİ OLAN 3 PUANI ALMAK”

Tüysüz maçında neden 4-5 gol atamıyorsunuz eleştirilerine yanıt veren İbrahim Baş, “Bu ligi iyi bir bilen bir teknik adamın. Herkesin gözden kaçırdığı bir şey var. Bu ligde 4-5 atmışsınız önemi yok. Önemli olan 3 puanı almak. Biz Ceyhan deplasmanına gideceğiz. Ceyhan maçı dışındaki bütün maçlarımızı kazanıp orada berabere kaldığımız takdirde şampiyonuz. Lakin Ceyhan’da 1-0’lık skorla kaybetmemiz durumunda ise genel averaja veya gol averajına bakılmıyor. Ceyhan ile bir üçüncü maça çıkacağız. Bunun için önemli olan 3 puan almak. Kalan 5 haftada galip geldiğimiz takdirde play-off maçı oynayacağız” ifadelerini kullandı.