"Saldırı olursa karşılık verilecek"

Bir dizi ziyaret ve açılış için Mersin’e gelen Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Mersin Üniversitesi Onkoloji Hastanesinin açılışında yaptığı konuşmada, Suriye’de yaşananlar ve Rusya’da yapılan anlaşmaya ilişkin açıklamalarda bulundu.


“TÜRKİYE ASLA ACIDAN, ÇATIŞMADAN YA DA SAVAŞTAN YANA OLMAMIŞTIR”

Suriye’de yaşanan insani krizin, gündemlerinin ilk sıralarında yer almaya devam ettiğini belirten Oktay, “Krizin başlangıcından bu yana Türkiye asla acıdan, çatışmadan ya da savaştan yana olmamıştır. Aksine hem kendimiz hem de Suriyeli kardeşlerimiz için güvenli, huzurlu ve müreffeh bir gelecek arzu ettiğimizi her fırsatta da dile getirdik” diye konuştu.

 

 “İDLİB ÜZERİNDEN ÜLKEMİZİN KÖŞEYE SIKIŞTIRILMASINA DA ASLA RIZA GÖSTERMEDİK, GÖSTERMEYECEĞİZ”

“İdlib üzerinden ülkemizin köşeye sıkıştırılmasına da asla rıza göstermedik, göstermeyeceğiz” diyen Oktay, “Gözlem noktalarımıza ya da mevzilerimize terör rejimi tarafından yapılan saldırılara en şiddetli şekilde karşılık verilmiştir ve bundan sonra da şayet saldırı olursa tereddütsüz verilmeye devam edilecektir. Bölgede kendilerine verilen görevi büyük özveri, kararlılık ve kahramanlıkla sürdüren güvenlik güçlerimizi Milli Mücadele'nin gazi şehri Mersin’den selamlıyorum”şeklinde konuştu. (İHA)