Maçın geliri öğrencilere | Güney Gazetesi Mersin

Maçın geliri öğrencilere

ÇBK pazar günü hazırlık maçında Adana BB’yi ağırlayacak. Maçın geliri öğrencilere burs olarak verilirken Koç Ceyhun Yıldızoğlu yaptığı açıklama ile Mersinliler’i maça davet etti. Çukurova’da forma giyen Lavender ile Gabriela ise takımdan ayrıldı

Maçın geliri öğrencilere


Hasan KÜÇÜK

Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde mücadele eden Çukurova Basketbol Yenişehir Belediyesi, lige verilen arayı Servet Tazegül Spor Salonu’nda gerçekleştirdiği antrenmanlarla sürdürüyor. Ligde çıktığı son 2 maçta mağlup olan turuncu-mavililer, lige verilen arada eksikliklerini kapatmak istiyor.

MAÇIN GELİRİ BURS OLARAK KULLANILACAK

Çukurova Basketbol Yenişehir Belediyesi, Pazar günü Adana Büyükşehir Belediyesi’ni konuk edecek. Saat 19.00’da başlayacak müsabaka Edip Buran Spor Salonu’nda oynanacak. "Bir mimoza da sen yetiştir" sloganı ile yapılacak maçın geliri ile üniversitede okuyan kadın öğrencilere eğitim bursu verilecek.

YILDIZOĞLU’DAN TARAFTARA DAVET

Adana Büyükşehir Belediyesi maçı öncesinde açıklamada bulunan Çukurova Basketbol Yenişehir Belediyesi Baş Antrenörü Ceyhun Yıldızoğlu, “Kadın basketboluna kulübümüz çok ciddi bir yatırım yapıyor. Sadece a takım seviyesinde değil altyapı seviyesinde de çok ciddi yatırımlar yapıyor. Belki bunun meyvelerini şu anda almış değiliz. Sezonun sonunda tekrardan bir yapılanmaya gidebiliriz. Elit oyuncuları seçip yolumuza öyle devam edebiliriz. Çukurova Basketbol olarak gerçekten kadın basketboluna çok ciddi yatırım yapıyoruz. İnanıyoruz. Şu ana kadar inandık devam ettik. Sezon sonu göreceğiz. Bu oynayacağımız hazırlık maçında seyircilerimizden destek bekliyoruz. Kadına şiddetin arttığı bu günlerde kadınlarında üstlenmiş olduğu misyonları, yapmak istedikleri hedefleri sağlayacak ortamın verildiği takdirde gerçekleştirebilirler ve şehri için ülkesi için güzel şeyler yapabilirler. Güzel keyifli bir maç olur” sözlerini kullandı.

2 YABANCI GİTTİ

Öte yandan ÇBK’da transfer edilen yabancılar dikiş tutturamıyor. Yabancı transferlerde yüzü gülmeyen Çukurova’da 2 yabancıyla yollar ayrıldı. Kulüpten yapılan yazılı açıklamaya göre; Jantel Lavender’in sakatlığının tedavisini ülkesinde sürdürmek istediği nedeniyle sözleşmenin karşılıklı anlaşarak fesih edildiği belirtilirken Gabriela Marginean’ın ise hiçbir gerekçe göstermeden ve kulübe bilgi vermeden ülkesine gittiği kaydedildi.  Gabriela konusunda tüm yasal hakların kullanılacağı ifade edildi.