Başkan Tarhan, CHP’de projelerini anlattı | Güney Gazetesi Mersin

Başkan Tarhan, CHP’de projelerini anlattı

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Yönetim Kurulu Toplantısına katıldı. Başkan Tarhan, CHP İl Başkanı Adil Aktay ve Yönetim Kurulu Üyelerinin de hazır bulunduğu ve Belediye Meclis Üyelerinin de eşlik ettiği ziyarette, görev süresi boyunca yaptığı çalışmaları ve hayata geçirdiği projeleri anlattı.

Başkan Tarhan, CHP’de projelerini anlattı

Başta Kadın Üretici Pazarı, Mezitli’nin Filizler, Gönüllü Evleri, Mezitli Kart, Hobi Bahçeleri gibi büyük beğeni kazanan projeler olmak üzere Mezitli Belediyesinin projeleri hakkında bilgi veren Başkan Tarhan, önümüzdeki 4 yıl içerisinde yapmak istedikleri çalışmalar hakkında da bilgilendirmeler yaptı.

Projenin başarısında doğru bilgilendirmenin önemine dikkat çeken Başkan Tarhan, “Bu ziyaretlerimize büyük önem veriyoruz. Bize ulaşanlar ya da ziyaretimize gelenler elbette tozpembe bir dünya gösterirler. Bizleri de yanıltabilirler. Doğruyu bulmak için sağlıklı yol gösterenlere ihtiyacımız var. Bu yüzden Mezitli’de tüm parti örgütlerini ziyaret ettik. Sivil toplum kuruluşlarıyla toplantılar yaptık” dedi.

30 Mart 2019’da gerçekleşen yerel seçimlerin ardından 11 ay gibi bir sürenin geçtiğine vurgu yapan Başkan Tarhan, “Yerel seçimlerden sonra aradan 11 ay geçti. Aslında çok hızlı geçen bir zaman. Hizmet açısından bakarsanız görev sürenizin beşte birine denk geliyor. Yani kısa gibi görünen uzun bir süre. Aradan geçen bu sürede söz verdiğimiz projeleri ne ölçüde gerçekleştirebildik. Bunun halkımız tarafından denetlenmesinin en iyi yolu sivil toplum örgütleri ve siyasi partilerin sorgulamasına açmaktır. Her partiye, her derneğe giderek projelerimizi anlatıyor, sorularını yanıtlıyoruz. Bizlere yol gösterecek olan, bu sivil toplum kuruluşları ve parti örgütlerinin öneri ve görüşleridir. Eksik ya da yanlış olduğunu düşündükleri uygulamamız varsa uyarmaları gerekiyor. Doğru yol ancak böyle bulunabilir” diye konuştu.

CHP İl Başkanı Adil Aktay da, partilerine mensup belediye başkanlarının toplumun tüm kesimlerini kucaklayacak şekilde, hesap verilebilir bir belediyecilik örneği sunmasından dolayı mutlu olduklarını söyledi. (Haber Merkezi)