Kurs merkezi öğrencileri doğru tercih için bir arada | Güney Gazetesi Mersin

Kurs merkezi öğrencileri doğru tercih için bir arada

Mersin Büyükşehir Belediyesi ile EKET Fuarcılık işbirliğinde üniversiteleri aday öğrencilerle bir araya getirmek amacıyla “Üniversite Tercih Günleri” düzenlendi. Üniversiteler hakkında bilgi sahibi olan ve eğitim danışmanları tarafından gerçekleştirilen sunumları dinleyen öğrenciler, stantları tek tek gezerek hem üniversiteler hem de bölümler hakkında detaylı bilgi sahibi oldu.

Kurs merkezi öğrencileri doğru tercih için bir arada

Atatürk Kültür Merkezi’nde gün boyu devam eden etkinliğe, Türkiye’nin dört bir yanından 28 üniversitenin temsilcileri katılım sağladı. Tarsus’tan Anamur’a birçok okuldan katılım sağlayan öğrencilerin bir arada olduğu etkinlikte öğle arası öğrencilere Büyükşehir Belediyesi tarafından çorba ikramı yapıldı. Programa, Büyükşehir Belediyesi’ni temsilen Strateji Geliştirme Dairesi Başkanı Bedrettin Gündeş katıldı.

 

GÜNDEŞ: “UMUT EDİYORUM İYİ BİR ÜNİVERSİTE DÖNEMİ, İYİ BİR GELECEK SİZLERLE OLUR”

Öğrencilerin tercihlerinin gelecekte yaşamlarını belirleyeceğini, o nedenle bu dönemde üniversite adayı öğrencilerin kendilerine sunulan imkanı çok iyi değerlendirmeleri gerektiğini belirten Strateji Geliştirme Dairesi Başkanı Bedrettin Gündeş, “Öyle bir noktadasınız ki yapacağınız tercihler, yaşama bakışınız, kendimizle olan yüzleşmemiz, her şey sizin gelecekte yaşamınızı etkileyecek ve belirleyecek. Böyle bir şans var. Üniversiteler sizin ayağınıza geliyor, kendilerinin nasıl bir eğitim sistemi içinde olduklarını, size ne vermek istediklerini, buradaki temasla görebiliyorsunuz. Hepiniz yolun başındasınız, içinizde bir heyecan var. Umudunuzu sürekli içinizde yeşerterek, doğru tercih yaparak, rehber öğretmenlerinizle sürekli temas halinde olarak bu süreci tamamlayın. Umut ediyorum iyi bir üniversite dönemi, iyi bir gelecek sizlerle olur. Mersin Büyükşehir Belediyesi adına hepinize başarılar diliyorum. Her şey gönlünüzce olsun, hepinizi seviyorum” dedi.

 

KURS MERKEZİ ÖĞRENCİLERİNDEN FUARA YOĞUN İLGİ

Bu yıl ilk defa Büyükşehir işbirliğinde, Mersin’de 4’üncüsü düzenlenen “Üniversite Tercih Günleri”ne Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesinde merkez ile birlikte 8 ilçede toplam 4 bin 372 öğrenciye hizmet veren Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezi’nde eğitim gören öğrenciler yoğun katılım gösterdi. Kurs merkezinde aldıkları eğitim, sosyal ve kültürel aktivitelerle desteklenen öğrenciler, yaratılan fırsattan çok memnun kaldı. (Haber Merkezi)