SES’te yeni eşbaşkanlar Göncü ve Doğan

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Mersin Şubesi 10. Olağan Genel Kurulunu tamamlayarak yeni yönetimini belirledi. SES’in yeni eş başkanları Özge Göncü ve Zeki Doğan oldu.

SES’te yeni eşbaşkanlar Göncü ve Doğan

ESRA ŞASİ YAĞMUR

 

KESK'E bağlı Sağlık Emekçileri Sendikası (SES) Mersin Şubesi’nin 10. Olağan Genel Kurulu tamamlandı.  Eğitim-Sen toplantı salonunda gerçekleştirilen genel kurulda konuşan önceki dönem Şube Eş Başkanı Yılmaz Bozkurt, sağlık ve sosyal hizmet emekçilerinin hak, özgürlük ve barış mücadelesinde bedel ödeyerek bugünlere geldiğini söyledi.

Sağlıkta şiddetin önlenmesi ve gerekli yasaların çıkartılması için 15 Mart’ta Ankara’da 'Beyaz Miting' gerçekleştirileceğini anımsatan Bozkurt, mitinge katılım çağrısında bulundu.

Faaliyet ve mali raporun okunmasının ardından seçime geçildi. Tek liste ile gidilen seçim sonucunda Özge Göncü ve Zeki Doğan SES Mersin Şubesi’nin eş başkanlıklarına seçildi.

 

‘AYDINLIK GÜNLERİN EŞİĞİNDEYİZ’

 

SES Mersin Şube Eş Başkanı Özge Göncü, genel kurulda yaptığı konuşmada şunları söyledi:

OHAL içerisinde demokrasinin en temel taşıyıcılarından ve temsilcilerinden biri olan konfederasyonumuzun binlerce üyesi hukuksuz ve temel bir hak olan masumiyet karinesinin ihlali ile ekmekleri ile sınandı, işinden edildi.  Bizlerse, kurduğumuz yerel ve merkezi, sosyal ve ekonomik dayanışma ağları ve alternatif ekonomilerle dünya tarihinde anılacak bir mücadele verdik.  Bizim bu mücadelemiz elbet yalnız bir mücadele değildi. Siyasi partilerden, akademisyenlerden, meslek örgütlerinden, işçi ve kadınlardan yükselen demokrasi ve hak talepleri ile sesimiz güçlendi. Çıkılmaz denen karanlıklar, nasıl olsa çıkılmayacak diye umutsuzlukla örülen yollar mücadeleyle aşıldı, şimdi aydınlık günlerin eşiğindeyiz.”