Arslanköy’ün kurtuluşuna buruk kutlama

1 Mart Arslanköy’ün Düşman İşgalinden Kurtuluşu’nun 100’üncü yıldönümü programı Toroslar’da buruk bir şekilde gerçekleşti.

Arslanköy’ün kurtuluşuna buruk kutlama

Toroslar Belediyesi'nce 100. yılı anısına düzenlenmesi planlanan Kros Yarışları, Fener Alayı ve Şiir Yarışması Ödül Töreni olmak üzere tüm etkinlikler iptal olurken, kurtuluş programında sadece çelenk sunma töreni yapılarak, birlik ve beraberlik mesajları verildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından başlayan programın açılış konuşmasını Arslanköy Mahalle Muhtarı Erdal Cengiz yaptı. Arslanköy'ün Düşman İşgali'nden Kurtuluşu'nun 100'üncü yılını kutlayan Cengiz; "Türk Milleti'nin yüreğine ateş düştü. Acımız büyük. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun" dedi.

"BİRLİK VE BERABERLİK İÇERİSİNDE BU ZOR GÜNLERİ ATLATACAĞIZ"

 

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz ise Türk Milleti'nin hain saldırılar karşısında her zamankinden daha metanetli, birlik ve beraberlik içerisinde hareket ederek bu zor günleri atlatacağına vurgu yaparak; "Türk Milleti büyük bir millet, Türk devleti büyük bir devlettir" dedi.

Arslanköy'ün Düşman İşgali'nden Kurtuluşu'nun 100'üncü yılını kutlayan Başkan Yılmaz; "Bugün, Kurtuluş Savaşı'nda düşman işgali altındaki Mersin'de Kuvayi Milliye mücadelesinin başladığı yer olarak tarihe geçen ve kahramanlık destanı yazan Arslanköyümüzün düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı dolayısıyla bir araya gelmiş bulunmaktayız. Suriye'nin İdlib Bölgesindeki askerlerimize yönelik düzenlenen hain saldırı sebebiyle Arslanköyümüzün Kurtuluşu'nun 100. yılı anısına düzenlemeyi planladığımız Kros Yarışları, Fener Alayı ve Şiir Yarışması Ödül Töreni olmak üzere tüm etkinliklerimizi iptal etme kararı aldık. Ülke olarak zor günler geçirdiğimiz, büyük acılar yaşadığımız bu dönemde kutlama yapmamız mümkün değildi. Hain saldırı sonucu şehit olan kahraman askerlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine başsağlığı diliyorum. Bu badireyi birlik ve beraberlik içerisinde atlatacağız” şeklinde konuştu.

KAYMAKAM ŞAHİN: BU VATANI HİÇ KİMSEYE BIRAKMAYACAĞIZ

Toroslar Kaymakamı Ahmet Hikmet Şahin de "Dün ceddimiz vatanı kurtarmak için şehit oluyordu. Bugün de evlatlarımız vatanı korumak için şehit oluyor. Gerekirse biz şehit olmaya devam edeceğiz. Ama bu vatanı hiç kimseye bırakmayacağız. Büyük Atatürk'ün dediği gibi söz konusu vatansa, gerisi teferruattır şiarıyla hareket ediyoruz. Özgürlük ve bağımsızlığımızın timsali Toroslar'da tüten ocak olan Arslanköyümüzün Kurtuluşu'nu sonsuza kadar kutlayacağız. Bu vesileyle Büyük Önder Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum" ifadelerini kullandı. (Haber Merkezi)