Öneri sistemi ödülleri sahiplerini buldu

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin kurumsal mükemmellik ve kalite çalışmaları kapsamında kurduğu Öneri Sistemi projesinde dereceye girenler ödüllerini aldı.

Öneri sistemi ödülleri sahiplerini buldu

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, belediye bünyesinde kurumsal mükemmellik ve kalite çalışmaları kapsamında Öneri Sistemi projesi hayata geçirildi. Proje kurum içindeki süreçleri ve uygulamaları geliştirerek, yeni hizmetlere ilişkin önerilerin etkin bir şekilde değerlendirmeye alınmasını sağlıyor.

Bu kapsamda Kalite Yönetim Merkezi Şube Müdürlüğü’nün moderatörlüğünde alınan toplam 2 bin 596 öneri arasından 202 adet öneri komisyona sevk edildi.

 

KURUL, ÖDÜL ALMAYA HAK KAZANAN ÖNERİLERİ BELİRLEDİ

Öneri Kurulu, 22 Kasım 2019 tarihinde, Macit Özcan Spor Tesisleri toplantı salonunda bir araya gelerek, komisyona sevk edilen 60 öneriyi, gelir artışı, vatandaş memnuniyeti, çalışan memnuniyeti, iş sağlığı ve güvenliği, verimlilik, çevreye, topluma katkı, çözüm, özgünlük ve uygulanabilirlik kriterlerine göre değerlendirdi.

“Bisiklet Şehri Olma Yolunda” önerisi ile Bilal Dedeoğlu birinci, “Muz Kütüklerinde İstiridye Mantarı Yetiştirilmesi” önerisi ile Mustafa Uludoğan ikinci, “Elektrik Kesintisinde Trafik Işıklarının Çalışması” önerisi ile Havva Demir Narin üçüncülüğe layık görüldü. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili Olcay Tok, ödül almayı hak kazanan öneri sahiplerine tablo, cam küre ve kum saati ödüllerini takdim etti. Öneriler, 3 ayda bir öneri kurulu tarafından değerlendirmeye alınmaya devam edecek.