“Emeklilere 2 bin lira banka promosyonu ödensin!”

Tüm Emekli Sen Mersin Şubesi tüm emeklilere maaşlarına bakılmaksızın banka promosyonu olarak seyyanen 2 bin lira ödenmesi için Yoğurt Pazarı’nda imza kampanyası başlattı. Tüm Emekli-Sen Mersin Şube Başkanı Adil Alaybeyoğlu, “Emekliler olarak banka banka dolaşıp kapı kulu olmak istemiyoruz. Hangi bankadan emekli maaşını alıyorsa gitmeli ve 2 bin lirasını almalı” dedi.

“Emeklilere 2 bin lira banka promosyonu ödensin!”

Hasan KÜÇÜK 

Tüm Emekli Sen Mersin Şubesi tüm emeklilere maaşlarına bakılmaksızın banka promosyonu olarak seyyanen 2 bin lira ödenmesi için imza kampanyası başlattı. Emekli-Sen tarafından Yoğurt Pazarı’nda açılan imza standına emekliler ilgi gösterdi. Tüm Emekli-Sen Mersin Şube Başkanı Adil Alaybeyoğlu, tüm çalışanların olduğu gibi emeklilerinde banka promosyon haklarının bulunduğunu söyledi.

Bunun ilkinin 3 yıl önce uygulamaya konulduğunu ifade eden Alaybeyoğlu, “Ancak Mart ayında promosyon ödemeleri başlaması gerekirken bu yıl için Bankalar Birliği’nin yaptığı açıklama ve şu ana kadar Sosyal Güvenlik Kurumu’nun sessizliği herhangi bir çalışmanın olmadığına yöneliktir” dedi.

Geçen dönem promosyonların 300-375-450 olarak 3 kademeye ayırıldığını hatırlatan Alaybeyoğlu,

“Tüm emeklilere maaşlarına bakılmaksızın bu dönem için seyyanen 2 bin lira banka promosyonu ödensin istiyoruz. Çünkü banka banka dolaşıp kapı kulu olmak istemiyoruz. Hangi bankadan emekli maaşını alıyorsa gitmeli ve 2 bin lirasını almalı” dedi.

Bu sene tüm Türkiye’de Bakanlığa ve sorumlulara seslerini duyurmak amacıyla imza kampanyası başlattıklarını ifade eden Alaybeyoğlu, “Biz dilenci değiliz hakkımızı istiyoruz. Her emekliye maaşına bakılmaksızın 2 bin lira net banka promosyonunun ödenmesi için uğraşıyoruz. Bunun için imza kampanyası başlattık. Mersin halkının yoğun ilgisi ile karşılaştık. Tüm Türkiye’de yoğun bir katılım var. Bir an önce siyasi iktidarın sendikamızla oturup sorunları çözecek bir masada buluşmasını talep ediyoruz. Aynı zamanda sendika olarak emeklilerin tüm sorunlarını çözebilecek ve sözleşme yapabileceğimiz Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile toplu sözleşme masasına oturmak için mücadele ediyoruz” ifadelerini kullandı.