Hatipoğlu ve Şişman’dan Koçak’a ziyaret | Güney Gazetesi Mersin

Hatipoğlu ve Şişman’dan Koçak’a ziyaret

Vergi Haftası dolayısıyla Tarsus Vergi Dairesi Müdürleri Ahmet Hatipoğlu ve Ali Hikmet Şişman Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası’nı (TSO) ziyaret etti.

Hatipoğlu ve Şişman’dan Koçak’a ziyaret


Tarsus TSO’da Yönetim Kurulu Başkanı H. Ruhi Koçak tarafından karşılanan Vergi Dairesi Müdürleri Hatipoğlu ve Şişman, 24 Şubat -1 Mart 2020 tarihleri arasında kutlanan 31. Vergi Haftası nedeniyle tüm yurtta çeşitli etkinlikler gerçekleştirildiğini ve bu hafta süresince vergi bilincini geliştirme yönünde çalışmalar yaptıklarını belirttiler. Vergi bilincinin çocuklarda ve genç nesillerde oluşturulması, toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi, mükelleflerin vergiye gönüllü uyumunun sağlanması ve kayıt dışı ekonomi ile mücadele bilincinin oluşturulması amaçlarıyla Gelir İdaresi Başkanlığı ve bağlı kurumlarca çeşitli tanıtım ve bilgilendirme faaliyetleri yürütüldüğünü söyleyen Hatipoğlu ve Şişman, bu bilinç doğrultusunda hareket eden Tarsus TSO adına Yönetim Kurulu Başkanı H. Ruhi Koçak’a teşekkürlerini ilettiler. 

Vergi Haftasını kutlayan Koçak da vergi ödemenin kutsal bir görev olduğunu vurgulayarak, Oda faaliyetleri ve kurulmakta olan Tarsus Organize Sanayi Bölgesi hakkında bilgi verdi. (Haber Merkezi)