“Büyükeceli’de verilen sözler tutulsun!” | Güney Gazetesi Mersin

“Büyükeceli’de verilen sözler tutulsun!”

Akkuyu Nükleer Santral İnşaatının yapıldığı Gülnar’ın Büyükeceli Mahallesi’nde yaşanan sorunların çözülememesi vatandaşların tepkisi çekiyor. Sorunlar çözümü için seçim öncesi ve sonrası hükümet temsilcileri tarafından vaatlerin yerine getirilmesini isteyen CHP’li Büyükşehir Meclis üyesi Yüksel Çelik, mahalleye verilen enerjinin yetmediğini, imar ve arıtma ile ilgili sorunlar yaşandığını vurguladı.

“Büyükeceli’de verilen sözler tutulsun!”

Hasan KÜÇÜK

Akkuyu Nükleer Santral İnşaatının yapıldığı Gülnar’ın Büyükeceli Mahallesi’nde sorunlar bir türlü bitmek bilmiyor. Nükleer santral nedeniyle mahalle şantiye alanına dönerken kanalizasyon ve imar planının olmaması büyük sorun oluşturuyor. CHP’li Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Yüksel Çelik de Akkuyu Nükleer Santralinin yapıldığı Büyükeceli Mahallesi’nde yaşanan sorunların çözümü için seçim öncesi ve sonrası vaat veren hükümet temsilcileri ve Büyükşehir Belediyesi yetkililerine seslendi.

Büyükeceli’ye 1970 yılından kalan elektrik telleri ile enerji verildiğini ve bu enerjinin mahalleye yetmediğini ifade eden Çelik, “Trafo değişecek bir trafoyu değiştiremiyorlar. Yatırımcı bina yapıyor binaya elektrik veremiyorlar. ‘Hat kaldırmıyor’ diyorlar. 6 aydır yapmış olduğumuz binaya elektrik bekliyoruz. Onun dışında imar planı yok. Bölgede kanalizasyon yok. Bölgenin yolları imara açık değil. Ondan sonra bölgeye yatırımcı gelmiyor. Buradan yetkililere acilen sesleniyorum. Hangi çağdayız. 5 katlı bina yapacaksın fosseptik çukuru kazacaksın. Arıtma yok. Arıtma çok basit yapılabilir. İmar planı yok. Burası bir şantiye sahasına döndü. Şantiyelerin yarın işlevi bittikten sonra eski haline getirecekler ter kedip gidecekler” şeklinde konuştu.

Nükleer Santralde çalışacak insanların Gülnar ve mahallelerinden olacağı yönünden vaatlerde bulunulduğunu hatırlatan Çelik verilen sözlerin yerine getirilmesini istedi.