Çukurova’nın kadınları sergide | Güney Gazetesi Mersin

Çukurova’nın kadınları sergide

Mersin Büyükşehir Belediyesi, 15 ressamın toplam 92 eserinin yer aldığı “Çukurova’nın Kadınları Karma Resim Sergisi”ni açtı.

Çukurova’nın kadınları sergide

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi, “Çukurova’nın Kadınları Karma Resim Sergisi”ni açtı. Tarsus’ta Ahmet Bağ ve Cumali Balcı Resim Atölyesi’nde kurs gören 15 ressamın toplam 92 eserinin yer aldığı sergi, Sanat Sokağı Eski Gülnar Oteli Sergi Salonu’nda 15 Mart’a kadar ziyaretçilere açık olacak.

 

Meral Seçer ve Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanı Şerife Hasoğlu Dokucu’nun açılışına katıldığı sergide, yağlıboya, suluboya, akrilik, karakalem ve röprodüksiyon teknikleriyle çizilmiş eserler, ziyaretçilerin beğenisini toplarken, kadınlara ve çocuklara anlamlı dokunuşlar sağlamış birçok yaşam hikayesi de gün yüzüne çıktı.

 

“GÖNÜLLÜLÜK ÇALIŞMALARINA KATILMANIZ DAHA FAZLA KADINIMIZA DOKUNMAMIZA OLANAK SAĞLAYACAK”

Serginin açılışına katılan Meral Seçer, Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi bünyesinde kadın ve çocuk odaklı gönüllülük çalışması yürüttüklerini dile getirerek, “Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde Gönüllüler Şube Müdürlüğümüz var. Biz, bu birimde gönüllü olarak çalışıyoruz. Kadınların sosyal ve kültürel alanda zenginleşmesinin toplumu da zenginleştireceğinin farkındayız. Sizin de gönüllülük çalışmalarına katılmanız, işbirliği sağlayarak, daha fazla kadınımıza dokunmamıza olanak sağlayacak” diye konuştu. (Haber Merkezi)