Çamlıyayla’da “Gönüllü Katılım Toplantısı” yapıldı

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’nın kadınlara yönelik “Kadın ve Aile Hizmetlerine Gönüllü Katılım Toplantısı” devam ediyor.

Çamlıyayla’da “Gönüllü Katılım Toplantısı” yapıldı

Bugüne kadar 9 ilçede gerçekleştirilen toplantıların 10’uncusu yayla turizmi açısından önemli olan Çamlıyayla’da gerçekleştirildi. Toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in eşi  Meral Seçer, Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanı Şerife Hasoğlu Dokucu, Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanı Ceren Derkuş, Proje Koordinatörü Melike Dursun, Büyükşehir Belediyesi Tarsus-Çamlıyayla Şube Müdürlüğü Koordinatörü Ali Boltaç, Büyükşehir Belediyesi birim amirleri, muhtarlar ve kadınlar katıldı.

 

“TOROSLAR’DAKİ KADINLARIMIZIN ÇALIŞKANLIĞINI VE ÜRETKENLİĞİNİ HİÇBİR YERDE GÖREMİYORUM”

Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi bünyesinde kurulan Gönüllüler Şube Müdürlüğü ile çalışmalarda gönüllü faaliyet gösterecek vatandaşların başvurularının alındığı çalışmaların oldukça verimli geçtiğini söyleyen Meral Seçer, Aralık ayı başında “Mersin’e Gönlümü Verdim” sloganıyla çalışmalarına başladıklarını söyledi. Amaçlarının hizmetlerin gönüllülük esasıyla daha verimli ve hızlı gelmesi için köprü görevini yerine getirmek olduğunu belirten Meral Seçer, şöyle devam etti:

“Örneğin, emekli kadın öğretmenlerimiz veya farklı meslek gruplarından insanlarımız var. Siz değerli kadınlarımıza hizmet etmek, faydalı olmak istiyorlar. İşte bu noktada iletişim köprüleri kurmayı hedefliyoruz. Mahallelerimizdeki kadın ve aileyle ilgili problemlerin veya taleplerin daha etkili bir şekilde çözüme kavuşturulabilmesi için gönüllü kadınlarımızdan Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi’ne gelecek taleplerin değerlendirilmesi ve belediyenin diğer birimlerine ulaştırılması konusunda hız kazanmak ve yapılan çalışmaların daha etkin olmasını sağlamak istiyoruz. İnsanlar bir şeyler ürettiği zaman gerçekten mutlu olur. Biz her türlü eğitime destek konusunda yardımcı olmaya hazırız”

Toplantı sonunda söz alan kadınlar, görüş ve önerilerini iletti. Programa dahil olmak isteyen kadınlar ise form doldurdu. (Haber Merkezi)