CHP’li Gökçel: Randevu alınamıyor

CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, TBMM’de yaptığı konuşmada Mersinlilerin Şehir Hastanesi’nden randevu alamadığını öne sürerek, eleştiride bulundu. Mersin hastanelerine yeterli sayıda uzmanın bir an önce atanması çağrısında bulunan Gökçel, “Sağlık anayasal bir haktır!” dedi.

CHP’li Gökçel: Randevu alınamıyor

CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, Meclis Genel Kurulu’nda konuştu. Mersinlilerin sağlık çilesini sıklıkla dile getiren CHP’li Vekilin gündeminde bu kez Mersin Şehir Hastanesinden randevu almaya çalışan vatandaşların sorunları vardı. 3 ay önce aynı sorunu gündeme getirdiğini hatırlatan CHP’li Gökçel, hastaların hala randevu alamamaktan şikayetçi olduklarını belirtti.

 

“SEVKE RAĞMEN 182 ZORUNLULUĞU MAĞDUR EDİYOR”

Büyüklüğü ile övünülen Mersin Şehir Hastanesi’nde yalnızca bir hematoloji uzmanı olmasını eleştiren Gökçel, talep yoğunluğundan hastalara 15 gün içinde randevu verilemediğini kaydetti. Hematoloji hastalarının izlemesi gereken yolun uzun olduğunu hatırlatan CHP’li Vekil, “Hematoloji hastaları girişlerini dâhiliyeden yapıyorlar. Dâhiliye hastayı hematolojiye sevk ediyor. Ancak bunun için vatandaşın 182’yi arayarak yeniden randevu oluşturması isteniyor. O kadar yoğun talep var ki, hastalara 15 gün içinde randevu verilemiyor.” dedi.

 

“UZMAN AÇIĞI KAPATILSIN”

Mersin’de bulunan hastanelerde uzman hekim sıkıntısı yaşanıyor. Daha önce Mut Devlet Hastanesindeki uzman eksiklerini dile getiren CHP’li Gökçel, “Mersin hastanelerine bir an önce yeterli sayıda uzman atanmalı, Mersinli hemşerilerimin sağlık çilesi sona ermelidir. Sağlık anayasal bir haktır!” dedi. (Haber Merkezi)