Hedef Bosna’yı devirmek!

Mersin Üniversitesi Kadın basketbol Takımı, Bosna 34 maçının mesaisini sürdürüyor. Turuncu-mavililer, parkeden galibiyetle ayrılarak play-off hedefine bir adım daha yaklaşmak istiyor

Hedef Bosna’yı devirmek!

Hasan Küçük

Türkiye Kadınlar 1.Ligi’nde mücadele eden Mersin Üniversitesi Basketbol Takımı hafta sonu oynayacağı Bosna 34 Spor Kulübü maçının hazırlıklarını sürdürüyor. Geçtiğimiz Cuma günü Urla Belediyesi’ni deplasmanda 30 sayı farkla mağlup eden turuncu-mavililerde moraller yerinde. Hedefini play-off olarak belirleyen Mersin Üniversitesi Basketbol Takımı, Bosna’yı mağlup ederek hedefine bir adım daha yaklaşmak istiyor. Koç Güray Kurtuluş nezaretinde çalışmalarını sürdüren Mersin Üniversitesi Basketbol Takımı, Mersin Üniversitesi Spor Salonu’nda yaptığı çalışmayla günü tamamladı.

KURTULUŞ’TAN OYUNCULARINA TEBRİK

Mersin Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Baş Antrenörü Güray Kurtuluş, oynadıkları Urla Belediyespor ve Pazar günü oynayacakları Bosna 34 Spor Kulübü karşılaşmasını değerlendirdi. Deneyimli antrenör, “Urla yeri itibariyle sonuncu bir takım.  Ama Urla çok iyi bir takım. Devre arasında takviye yaptılar. Antrenörleri değişti. Biz haricinde herkesi yenmişti Urla takımı. Biz gerçekten iyi bir ivme yakaladı.  Urla’yı deplasmanda 30 sayı farkla mağlup ettik. Orada Urla’yı 30 sayı farkla yenmek çok zor. Bunu başardık. İyi bir performans sergiledi oyuncularımız. Onları tebrik ediyorum” dedi.

“BOSNA DENEYİMLİ BİR TAKIM”

“Bosna sezonun ilk yarısında 11 sayı farkla yendiğimiz bir takım” diyen Güray Kurtuluş, “Onlar 8 galibiyetteler. Biz ise 9 galibiyetteyiz. Play-off için birbirimizi zorluyoruz.  Bursa ile çekişeceğimizi hesaplıyoruz ama Bosna’da iyi bir takım. Deneyimli bir takım. Gençlerimizle galibiyetle ayrılacağımızı düşünüyorum. İki çifte lisanslı sporcumuz bu maçta olamayacaklar. Olsun. Biz onlar olmadan burada Mardin’i yendik. Pazar günü 14’te Bosna’yı yenmek için elimizden gelen her şeyi yapacağımıza inanıyorum” sözlerini kullandı.

“GEREKEN ÖNLEMİ ALACAĞIZ”

Bosna 34 karşılaşmasında alacakları önlem hakkında bilgi veren Baş Antrenör Kurtuluş, “Bosna’da 2-3 tane çok deneyimli oyuncular var. Her maç 30 bandında sayılar atıyorlar. Çok iyi bir forvetleri var ismi Dilek. Tabi önlemini almamız lazım. Her maç attığı sayı bandının yarısını yememiz lazım ki galibiyetten ayrılalım. Bol bol videolar izleyerek gereken önlemi alacağız” şeklinde görüş belirtti.