MDOB’dan ’Sevgililer Günü’ne özel muhteşem konser | Güney Gazetesi Mersin

MDOB’dan ’Sevgililer Günü’ne özel muhteşem konser

Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB), 14 Şubat Sevgililer Günü’ne özel "Sevgiliye Sürpriz Film Müzikleri" konseri büyük ilgi gördü.

MDOB’dan ’Sevgililer Günü’ne özel muhteşem konser


Yenişehir Atatürk Kültür Merkezi'nde Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Ercan Kireçtepe, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, MDOB Müdürü ve Sanat Yönetmen Vekili Serbülent Biçer'in de katılım gösterdiği konsere sanatseverler yoğun ilgi gösterdi.

İstanbul Film Müzikleri Orkestrası kurucusu ve şefi Kerem Esemen yönettiği, şefliğini Anıl Aydın'ın üstlendiği koro, "İyi, Kötü ve Çirkin', "Titanik', "Game Of Thrones', "Harry Potter', "Gladiator', "Forrest Gump" "Karayip Korsanları', "Görevimiz Tehlike" ve "Pembe Panter', "E.T" "Geleceğe Dönüş'ün de aralarında bulunduğu ünlü film ve dizilerin müziklerini seslendirdi.

Müzikleri seslendirilen yapımlardan kısa görüntüler de perdeye yansıtılırken Sevgililer Günü'ne özel, İngiliz rock grubu Queen'in "Bohemian Rhapsody" adlı eserinin senfonik düzenlemesini, solist Oğuz Sırmalı eşliğinde ilk kez dinleyici için seslendirildi.

Konser sonunda konuşan orkestra şefi Kesem Esemen, ağzına kadar dolu bir salonda muhteşem bir konser gerçekleştirdiklerini dile getirdi. Yüzüklerin Efendisinden, E.T, Harry Potter, Geleceğe dönüş ve daha nice filmin müziklerini seslendirdiklerini söyleyen Esemen, “Harika duygular, Mersin içinde çok güzel bir konser oldu. Umarım tekrarını gerçekleştiririz” dedi. (Haber Merkezi)