31 okul inşaatı bitti<br>45 okul inşaatı sürüyor | Güney Gazetesi Mersin

31 okul inşaatı bitti
45 okul inşaatı sürüyor

Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan başkanlığında Mersin’de eğitim alanında hayata geçirilen, devam eden ve planlanan yatırımlara ilişkin değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

31 okul inşaatı bitti<br>45 okul inşaatı sürüyor


Vali Pehlivan toplantıda yaptığı konuşmada; “İlimiz genelinde, Milli Eğitim Bakanlığımızın sağladığı destekler ile eğitim öğretim alanında her geçen gün hem donanım standartlarımız hem de fiziki şartlarımız çok daha iyi seviyelere ulaşmaktadır. İlimiz genelinde geçtiğimiz yıl başlayan, bir kısmı tamamlanan bir kısmının inşaat ve ihale süreçleri devam etmekte olan toplam bin 700 derslikli 89 okul inşaatı bulunmaktadır” dedi.

 Bu okul inşaatlarının toplam yatırım bedelinin 971 milyon 256 bin 416 TL olan 548 derslikli 31 okulun inşaatını bitirdiklerini anlatan Vali Pehlivan, “788 derslikli 45 okulumuzdan inşaatını hızlı bir şekilde devam ediyor. 11 okulumuzun da inşaatı ihale aşamasına gelmiş durumdadır. Bir yandan yeniden yapılacak veya güçlendirilecek okulların planlamasını yapmaktayız. Devam eden inşaatların tamamlanmasıyla toplam bin 700 dersliği Mersin'imizdeki eğitim öğretim hizmetlerine kazandırmış olacağız. Şimdiden tamamlanan ve devam eden projelerin ilimize, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Bu önemli yatırımların hayata geçmesi konusunda sağladıkları desteklerden dolayı başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Sayın Milli Eğitim Bakanımıza ve Bakanlığımızın ilgili bütün birimlerine İlimiz adına şükranlarımızı sunuyorum” dedi.

 Toplantıya; Vali Yardımcıları Âdem Yılmaz ve İbrahim Küçük, İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, YİKOB İdari ve Mali İşler Müdürü Oğuz Kahraman, Milli Eğitim Müdürlüğü ve YİKOB’un teknik personeli katıldı. (Haber Merkezi)