Tarsus’ta yaz kursları başladı | Güney Gazetesi Mersin

Tarsus’ta yaz kursları başladı

Tarsus belediyesi, halkın kültür ve sanata olan ilgisini artırmak ve yeteneklerini geliştirmek amacıyla açtığı ücretsiz yaz kursları başladı. 500 öğrencinin kaydının alındığı kurslarda katılımcılar, 24 Haziran itibarıyla STEM Merkezi’nde müzik grubu eğitimleri, piyano, gitar, keman, yan flüt, bağlama, resim, İngilizce, robotik kodlama, akıl-zekâ oyunları ve satranç kurslarına katılıyor.

Tarsus’ta yaz kursları başladı


Tarsus Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından STEM Merkezi ve Dr. Turgut Erkutlu Bilim Eğitim Sanat ve Kültür Akademisi’nde gerçekleşen 7 yaş üstü tüm vatandaşların faydalanabildiği ücretsiz yaz kursları yoğun ilgi görüyor.

Tarsus Belediye Başkanı Ali Boltaç “Tarsus’ta 24 Haziran itibariyle başlayan ücretsiz yaz kurslarına ilgi yoğun bir şekilde sürüyor. Tüm herkesin belediye başkanı olma gayesiyle vatandaşlarımızın faydalanabileceği kursları her zaman sürdürüyoruz” dedi.

 

“YAZ KURSLARININ ÜCRETSİZ OLMASINA ÇOK SEVİNDİM”

 

Ücretsiz yaz kurslarına katılan bir vatandaş “Özel kursların ücretleri çok yüksek ekonomik durumum buna müsaade etmiyordu. Yaz kurslarının ücretsiz olmasına çok sevindim, başkanımıza çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. 

Açılan kurslara katılım sağlayan bir kursiyer, “Belediyemizin açtığı kurslar için geldim. Çok mutluyum, yeni kurslara başladım. Başkanımıza teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Açılan kursların çocukların gelişimi için önemli olduğunu kaydeden bir veli “Çocuklarımızın ekrandan uzak bir sosyal faaliyeti olsun istiyoruz. Belediyemizin açtığı bu kurslardan faydalanarak çocuklarımızın gelişimine katkı sağlamak istiyoruz.  Açılan bu kurslardan dolayı teşekkür ediyorum.” şeklinde ifade etti.

Belediyenin açtığı kursların büyük yardımı olduğunu ifade eden bir diğer veli “Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz bize bu imkanları sağladığı için. Her açıdan çok memnun kaldık. Bizler kısıtlı imkanlarda geçinebilen vatandaşlarız. Ama belediyemizin bu imkanları bize büyük bir destek.  O kadar büyük bir yardım oldu ki, teşekkür ediyorum” dedi. (Haber Merkezi)