Hem eğlendiler<br>hem sosyalleştiler | Güney Gazetesi Mersin

Hem eğlendiler
hem sosyalleştiler

Emekliler Evlerinde düzenlenen etkinliklerde, yaş almış yurttaşlar hem keyifli vakit geçirdi hem moral depoladı. ‘Emekliler Haftası’nı kutlayan emekliler, Türk Sanat Müziği ile geçmişe giderken, oyun havaları eşliğinde de gönüllerince eğlendi. 

Hem eğlendiler<br>hem sosyalleştiler


Mersin Büyükşehir Belediyesi, ‘Emekliler Haftası’ dolayısıyla etkinlik dizisi gerçekleştirdi. Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet veren merkezde Halkkent, Yenişehir ve Mezitli Emekli Evi’nin yanı sıra Tarsus ve Anamur Emekli Evi’nde de eğlenceli organizasyonlar düzenleyen Büyükşehir, yaş almışların hem keyifli vakit geçirmesini hem de moral bulmalarını sağladı. Etkinliklerde pasta keserek kendi günlerini kutlayan yaş almışlar; Türk Sanat Müziği eşliğinde geçmişe giderken, oyun havaları eşliğinde de gönüllerince eğlendi.

 

YILDIRIM: “EMEKLİLERİMİZİN TECRÜBESİ BİZİM İÇİN ÇOK KIYMETLİ”

 

Mezitli Emekli Evi ile ortak bir şekilde Yenişehir Emekli Evi’nde yapılan etkinliğe katılan Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Engin Yıldırım, emeklilere Başkan Vahap Seçer’in selam ve sevgilerini iletti. Yıldırım, “Bu etkinliklere katılmaktan memnuniyet duyuyorum. Her zaman söylüyorum; bu birimin benim daireme bağlı olması benim için gurur verici. Çünkü hayatta en kıymet verdiğim konu tecrübedir, emektir. Emeklilerimiz; birçok alandan, birçok sektörden, birçok iş kolundan tecrübeleriyle emekli oluyorlar. Bunların bize katkısı, benim yaşımın çok üzerinde. Buraya gelip sizlerden tavsiye almak, Emekli Evlerini geliştirme açısından çok önemsediğim bir konu. İyi ki sizlerleyiz” dedi.

 

YAŞAR: “HAYATIN HER ALANINDA EMEKLİLERİMİZLE BİRLİKTE OLMAYA DEVAM EDİYORUZ”

 

Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na bağlı Sosyal Yardımlar Şube Müdürü Özlem Yaşar, hayatın her alanında emeklilerle birlikte olmaya devam ettiklerini ifade ederek, “Tarsus, Halkkent, Yenişehir, Mezitli ve Anamur Emekli Evi’mizde emeklilerimizle birlikteyiz. Büyükşehir olarak, onların kendilerini daha iyi ve verimli hissetmeleri için sağlıkla ilgili eğitimler, piknikler, önemli gün ve haftalarla ilgili canlı müzik eşliğinde etkinlikler düzenliyoruz. Onların sosyalleşmesine katkı vermek amacıyla yine bir dizi program hazırladık. Onlardan biri için de Halkkent Emekli Evi’nde bir araya geldik” sözlerine yer verdi.

Ökkeş Yetim, Halkkent Emekli Evi’nin kendisinin 2. evi gibi olduğunu dile getirerek, “Kahvehaneye gidip orada oturmaktansa, burada temiz hava alıyoruz. Sohbet ediyoruz. Arkadaşlarımızla samimiyetimiz var. Burası büyük bir hizmet. Burası olmasaydı, evde dört duvar arasında oturacaktık. O zaman da sağlığımız giderdi. Burada çok mutluyuz” diye konuştu.

Halkkent Emekli Evi’nden faydalanan Müslüm Doğan, Emekli Evi’ni kendi evi gibi gördüğünü söyleyerek “Emekliler için çok güzel bir yer. Emeklilerin burada rahat bir şekilde oturması, çayını, kahvesini içmesi, sohbet etmeleri çok güzel. Biz ya kahveye gidecektik veya evde sıkışıp kalacaktık. Daha önce Tarsus’a, Silifke’ye de gittik. Emekli Evi ile rahat bir nefes alıyoruz” dedi.

Büyükşehir Belediyesi’nin, ihtiyacı olan herkese el uzattığını dile getiren Halkkent Emekli Evi üyesi Ethem Türk, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Vahap Seçer’in bize böyle bir yer kazandırması, bizim burada güzel vakit geçirmemizi sağlıyor. O da bizi mutlu ediyor. İhtiyacı olan insanlara seve seve koşuyorlar, geliyorlar, yardım ediyorlar, evimizi temizliyor, evde sağlığımıza bakıyorlar. Emekliyiz ama hala sosyaliz ve halen bir şeyler yapabilmek bizi mutlu ediyor. Büyükşehir olmasaydı biz burada olmazdık” ifadelerine yer verdi. (Haber Merkezi)