Yol çilesi ne zaman bitecek? | Güney Gazetesi Mersin

Yol çilesi ne zaman bitecek?

CHP Mersin Milletvekili Gülcan Kış, özellikle yaz aylarında Mersinliler için çile yolu olan Çeşmeli-Taşucu Otoyolu’nu TBMM gündemine taşıdı.

Yol çilesi ne zaman bitecek?


Gülcan Kış, “Özellikle yaz aylarında Mersinlilerin ve Mersin’e gelen tatilcilerin saatlerce yollarda mahsur kalmasına neden olan bu bitmeyen yol projesi sebebiyle çok ciddi kazalar yaşanırken, trafiğin felç olması dolayısıyla da hem tatilciler hem işletmeciler hem de yöre halkı mağdur olmaktadır” dedi.

Geçen yıl okulların kapanması ve yaz tatilinin başlamasıyla Çeşmeli-Taşucu Otoyol Projesi’ni hemen gündeme getirdiğini aktaran Gülcan Kış, o günden bugüne değişen hiçbir şey olmadığını, kazaların, trafik çilesinin giderek arttığını belirtti.

CHP’li Kış, Mersin’in, İllerin vergi sıralamasında ilk beşte yer alırken, kamu yatırımları noktasında arka sıralarda yer aldığına dikkat çekti.

Kış konuşmasına şöyle devam etti: “Mersin'de yılan hikâyesine dönen, yıllardır bitirilmeyen Çeşmeli-Taşucu Otoyolu sebebiyle Mersinliler bedel ödemeye devam ettiriliyor. AKP'li vekillerin "Mersin'in olmazsa olmazı" dediği, bitmeyen bu proje "çile yolu" olarak hafızalarda yer edinmiştir. Bir bayramın daha arifesindeyiz ve de yaz tatili başlıyor, görüyoruz ki zaten çile yolu olan bu bölgede Karayolları, haziran ayında trafiği felç edecek bir çalışma daha başlatıyor. Herkes bilmelidir ki Çeşmeli-Taşucu Otoyol Projesi'nin bitirilmediği her gün orada yaşanan trafiğin, kazaların tek sorumlusu AKP hükûmeti olacaktır.” (Haber Merkezi)