X’te yazmayı bırak, meydanlara bak | Güney Gazetesi Mersin

X’te yazmayı bırak, meydanlara bak

Milletvekili Gülcan Kış’tan, Bakan Şimşek’e ‘CHP mitinglerini izleyin’ çağrısı.

X’te yazmayı bırak, meydanlara bak


CHP Mersin Milletvekili Gülcan Kış, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’e, gerçek ekonomiyi görmesi ve ekonomik krizi doğru yönetmesi için CHP’nin 18 Mayıs’ta ve 26 Mayıs’ta yapacağı mitingleri izlemesi çağrısı yaptı.

CHP Mersin Milletvekili Gülcan Kış, ekonomi yönetimini X hesabı üzerinden yürüten Maliye Bakanı Şimşek’e tepki gösterdi.

CHP’li Kış, Şimşek’in göreve geldiği günden bu yana, halkın ekonomi algısını manipüle ettiğini ve gerçek ekonomi verilerini ört bas etmeye çalıştığına vurgu yaparak Maliye Bakan’ı Şimşek’i eleştirdi.

Kış, ülkede güçlü ekonomiyi, adaletli gelir dağılımını ve vatandaşın refahını sağlamakla görevli olan Maliye Bakanı Şimşek’in X hesabı üzerinden ekonomi yönetimi yapmasının hiçbir anlam ifade etmediğini ve doğru bulmadığını vurguladı.

TBMM Genel Kurulu’nda konuyu gündeme getiren Kış, X hesabından “asgari ücreti vergi dışı bıraktık” diye açıklama yapan Bakan Şimşek’in vatandaşla resmen dalga geçtiğini belirtti.

Kış, şunları söyledi: “Halkın ekonomi algısını manipüle etme çabanız nafiledir. Ekonomik gerçekleri böyle örtbas edemezsiniz. Mutfak yangın yeri Sayın Bakan. Asgari ücret açlık sınırının altında kaldı. Siz, vatandaşı açlığa mahkum ederek, enflasyon düşürmeye çalışan Bakan olarak tarihe geçeceksiniz. Sosyal medyadan ikna çabalarından vazgeçin. Sayın Bakan gözünüzü kulağınızı, Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel’in çağrısıyla 18 Mayıs’ta Saraçhane’de ki, Atanmayan Öğretmenler, şiddete maruz kalan eğitimciler, mülakat mağdurlarının mitingine ve 26 Mayıs’ta Ankara’da yapacağımız büyük emekli mitingine çevirin. Orada haykırışları göreceksiniz. O gün meydanlarda yükselecek ses; Yerel halkın değil, 100 yıllık Cumhuriyetin sahibi, Türk milleti, Türk halkı olacaktır.” (Haber Merkezi)

 


  X’te yazmayı bırak, meydanlara bak