‘Kahve Bahane’ velilerle buluştu | Güney Gazetesi Mersin

‘Kahve Bahane’ velilerle buluştu

Kahve Bahane Projesi kapsamında öğretmenlerin hazırladığı tiyatro, bu hafta Silifke Bolacalıkoyuncu Mahallesi kahvesinde sergilendi.

‘Kahve Bahane’ velilerle buluştu


Velilerle buluşmak amacıyla her hafta farklı bir mahallede, mahalle kahvesinde sergilenen oyun, aile içi iletişim konusunu temele alıyor.

Rehber öğretmenler ve psikolojik danışmanlar tarafından gerçekleştirilen ve aile içi iletişim, teknoloji bağımlılığı, anne baba tutumu, sınav kaygısı konularını ele alan oyun; velilere, olaylara öğrencilerin gözünden bakma imkânı sağlıyor. Oyundan sonra velilerle sohbet eden Fazilet Durmuş, dijital bağımlılıktan uzak, aile bağlarına yakın olma dileğinde bulunarak katılan velilere ve emeği geçen öğretmenlere teşekkür etti.

Velilerde farkındalık oluşturmayı amaçlayan proje ile öğrencilerin sorunlarına dikkat çekiliyor. Birlikte kaliteli zaman geçirilen, daha sağlıklı ve mutlu bir aile ortamı oluşturmak hedefleniyor.

Etkinlikte İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş'a, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Fatih Burğut, İl Millî Eğitim Şube Müdürleri Bayram Duman, Cuma İvrendi, İbrahim Halil Ulaş ve İbrahim Kaya eşlik etti. (Haber Merkezi)