Yazı şenlikle karşıladılar | Güney Gazetesi Mersin

Yazı şenlikle karşıladılar

Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi bünyesinde hizmet veren Emekli Evleri, 2024 yazını ‘Bahar Şenliği’ ile karşıladı. Birbirinden farklı sosyal ve kültürel etkinlikler, geziler, turlar ve piknik programlarıyla ikinci baharlarını Büyükşehir sayesinde dolu dolu yaşayan yaş almışlar, verilen konserle yaza ‘merhaba’ dedi.

Yazı şenlikle karşıladılar


Yenişehir Emekli Evi’nin bahçesinde düzenlenen etkinliğe Yenişehir’in yanı sıra Mezitli ve Toroslar Halkkent Emekli Evi üyeleri de katıldı. Kültür ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na bağlı Türk Sanat Müziği Topluluğu tarafından verilen konserle eğlenen yaş almışlar, oyunlar ve danslarla yazı karşıladı. Hiçbir etkinliği kaçırmayan ve oldukça yoğun katılım gösteren emekliler, birbirleriyle kaynaşırken aynı zamanda keyifli vakit geçirdi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Sosyal Hizmetler Şube Müdürü Suzan Dönmezler, etkinlik hakkında bilgi vererek, “Yenişehir Emekli Evimizde, Mezitli, Yenişehir ve Toroslar Emekli Evi üyelerimize Bahar Şenliği kapsamında keyifli vakit geçirmelerini sağlamak amacıyla bir etkinliğimiz var. Emekli Evi üyelerimiz gayet keyifli ve eğlenceli vakit geçiriyorlar. Gayet memnun olduklarını yüzlerinden anlıyoruz” diye aktardı.

 

EMEKLİLER GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ

 

‘Bahar Şenliği’ kapsamında doyasıya eğlenen Yenişehir Emekli Evi üyelerinden Nurgül Antmen, yapılan organizasyon için teşekkürlerini ileterek, “Yapılan tüm etkinlikler birbirinden güzel. Hepsinden çok mutlu oluyoruz. Ortam çok güzel. Farklı etkinliklere de gelip katıldığım oldu. Haftada bir çarşamba günleri burada müzik var. Zaman zaman da onları izlemeye geliyorum ve o da çok güzel. Arada da spora katılıyorum, o da güzel. Emekli Evi gerçekten çok güzel ve başarılı işler yapıyor” dedi.

Harika Yeldağ ise eğlencenin çok güzel olduğunu anlatarak, “Bahar Şenliği çok güzel geçti. Her zaman katılmak istiyorum ve katılacağım da” diye konuştu.

Emirhan Çetin de, “Emekli Evi’nde çok güzel etkinlikler oluyor. Bahar Şenliği çok güzel geçti. Daha önce de katıldım, bu daha da iyi ve güzel oldu. Daha coşkulu ve kalabalıktı” ifadelerini kullandı. (Haber Merkezi)