Toroslar Belediye Başkanlığı koltuğuna<br>oturan minik Eylül projelerini anlattı | Güney Gazetesi Mersin

Toroslar Belediye Başkanlığı koltuğuna
oturan minik Eylül projelerini anlattı

Toroslar Belediye Başkanı Abdurrahman Yıldız, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda koltuğunu Toroslar Yusuf Bayık İlkokulu 3. Sınıf öğrencisi Eylül Kutlu’ya devretti.

Toroslar Belediye Başkanlığı koltuğuna<br>oturan minik Eylül projelerini anlattı


Minik Eylül’ün başkanlık koltuğunu bir günlüğüne devraldığı ziyarette; Yusuf Bayık İlkokulu öğrencileri Miran Mert, Berfin Özer ve Muhammed Emin Yılgın da hazır bulundu. Okul Müdürü Ferda Yıldız Yakut ve öğretmenleri de öğrencilerine eşlik etti.

İlk olarak her yıl 23 Nisan günü çocukların eğlenebileceği, etkinliklerin yapıldığı bir Çocuk Festivali düzenlemek istediğini aktaran minik başkan Eylül Kutlu, diğer çalışmalarını da açıklayarak; “İkinci olarak, sokaktaki dostlarımıza karşı duyarlılığı artırmak için mahallelere su, mama konulacak alanlar oluşturmak ve buraların görevliler tarafından takip ettirilmesi, başıboş bırakılmamasıdır. Üçüncü olarak yeşil alanların ve çocuk oyun alanlarının çoğaltılması, sportif amaçlı tesislerin mahallelerde kolay ulaşılabilecek yerlerde olması, dördüncü olarak kadınlarımızın ev ekonomilerine ve kendilerine katkı sağlaması amacıyla mahallelerde kurulan semt pazarlarında, onlar için yer ayarlanması ve belediye tarafından da kadınların kendi ürettiklerini pazarlamalarına destek verilmesini istiyorum. Ve son olarak da Mevlana Mahallesindeki Yusuf Bayık İlkokulu’nun bahçesine öğrencilerin teneffüslerde oynayabileceği survivor parkı yaptıracağım” dedi.

 

 “ÇOCUKLARIN MUTLU OLDUĞU DÜNYADA HERKES MUTLU OLUR”

               

Toroslar Belediye Başkanı Abdurrahman Yıldız ise koltuğunu 23 Nisan’da bir günlüğüne Eylül’e devretmekten mutluluk duyduğunu dile getirerek; “Eylül başkanımın önerisiyle seneye çok büyük bir Çocuk Festivali yapmalıyız ve hazırlıklara başlamalıyız. Çocukların mutlu olduğu dünyada herkes mutlu olur. Çünkü onlar geleceğimiz” ifadelerini kullandı. (Haber Merkezi)